Foto: TASR - Jaroslav Novák

Do očkovacej kampane Igora Matoviča sa v stanovenom termíne nedarilo prihlásiť.

V nedeľu na poludnie malo na stránke Ministerstva financií začať prihlasovanie do novej kampane. Očkovacia lotéria, na ktorú sú vyčlenené takmer 4 milióny eur, je zatiaľ nefunkčná.

Web rezortu financií mal už niekoľko dní dopredu nastavené odpočítavanie do spustenia registrácie. Portál bytzdravyjevyhra.sk však v stanovený čas nefungoval. Ako ďalej informuje Denník N, na stránke sa neskôr objavila informácia, že k spusteniu príde až v nedeľu o 20:00.

Kampaň za 3,86 milióna eur

Ako v minulosti uviedla agentúra TASR, ministerstvo financií uvoľnilo peniaze vo výške 3.862.559 eur na očkovaciu kampaň rezortu zdravotníctva. Uvoľnenie finančných zdrojov je však zo strany ministerstva podmienené prísnou kontrolou a efektivitou ich využitia. TASR o tom informoval tlačový odbor MF SR. Financie sú uvoľnené z takzvanej covidovej rezervy štátneho rozpočtu.

Foto: TASR/AP

“Dôrazne žiadame, aby boli peniaze zo strany ministerstva zdravotníctva vynaložené účelne a efektívne, lebo nechceli by sme, aby znova boli hodené do koša a minuté bez akéhokoľvek efektu,“ skonštatoval šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO).

Ministerstvo si podľa svojich vyjadrení uvedomuje, že budovanie kolektívnej imunity je mimoriadne dôležité. V tejto súvislosti pripomína, že prišlo aj s vlastnými motivačnými opatreniami na zvýšenie zaočkovanosti. Ide o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus. “Zároveň upozorňujeme na to, že informačná kampaň na Slovensku kontinuálne prebieha, a teda nedošlo k jej prerušeniu,” podotkol tlačový odbor.

Kto sa môže zapojiť do kampane?

Podľa rovnakej správy do Denníka N sa môže prihlásiť každý, kto spĺňa nasledujúce podmienky: Vek 18 rokov, trvalý pobyt na Slovensku, očkovanie proti COVID-19 absolvované na Slovensku, registrácia na NCZI, bankový účet v banke so sídlom na Slovensku, alebo zahraničná pobočka s pôsobnosťou na Slovensku.

0
Uložiť článok
Komentovať