Foto: TASR (Jordan Strauss/Invision/AP)

Leonardo DiCaprio spojil sily s vplyvnými miliardármi, aby posunul záchranu planéty opäť o krok ďalej.

Hollywoodsky herec, ktorý tento rok oslávi 45. narodeniny, bojuje za planétu Zem už niekoľko rokov. Jeho charitatívna nadácia Leonardo DiCaprio Foundation od začiatku svojho pôsobenia v roku 1998 zabezpečila viac ako 100 miliónov dolárov v podobe rôznych grantov pre projekty, ktoré sa zaoberajú environmentálnymi činnosťami po celom svete. V súčasnosti, aby mohla nadácia Leonarda DiCapria predstavovať ešte väčší dosah, spája sa s celkom novou organizáciou Earth Alliance.

Earth Alliance je výsledkom spolupráce hollywoodskeho herca, vdovy po Stevovi Jobsovi – Laurene Powell Jobsovej a investičného magnáta Briana Shetha. Ako uvádza portál Lad Bible, Alliance Earth bola vytvorená ako reakcia na rastúcu krízu klimatických zmien a radikálny úbytok biodiverzity, ktorý ohrozuje stabilitu života na Zemi. Aliancia trojice vplyvných boháčov sa zaväzuje k tomu, že bude s týmito výzvami bojovať.

Spojenie toho najlepšieho

Earth Alliance spojí Nadáciu Leonarda DiCapria, Emerson Collective založenú Powell Jobsovou a Global Wildlife Conservation Briana Shetha. Tlačová správa, ktorá sprevádza založenie Aliancie hovorí, že klimatické zmeny v posledných dekádach nabrali dramatické obrátky, pričom spôsobujú prírodné katastrofy, horšie zabezpečenie potravín pre desiatky miliónov ľudí a rapídne vymieranie živočíšnych druhov.

Pixabay

Alianciu bude viesť nezávislý tím manažérov, ktorí budú pochádzať z rôznych odborných polí. Nájdeme medzi nimi vedcov či pracovníkov chránených území. Spoločne budú pracovať na tom, aby čo najefektívnejšie chránili svetový ekosystém a tiež bojovať za klimatickú spravodlivosť, podporovať obnoviteľné energie a zabezpečovať práva pre všetok život na Zemi.

Len samotná DiCapriova nadácia zabezpečila naprieč dvadsiatimi rokmi existencie financovanie pre viac ako 200 projektov od 132 rôznych organizácii, ktoré operujú v poliach klimatických vied, oceánológie a ochrany územia. Spojenie s najväčšími menami v oblasti charitatívnej činnosti znamená určite svetlú budúcnosť nielen pre DiCapriovu nadáciu, ale aj pre celý svet.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )