Foto: instagram.com (termabania)

Pár minút od našich hraníc nájdeme viacero termálnych akvaparkov.

U našich poľských susedov sa nachádzajú hneď za hranicami viaceré termálne kúpele, kde si prídu na svoje milovníci kúpania pod holým nebom aj v zime, kedy tento zážitok získava špeciálnu atmosféru naviac. Medzi najobľúbenejšie patria Chocholowskie termy, Termy Bukovina alebo Termy Zakopiańskie. Dnes si predstavíme ďalšie z týchto miest, ktoré sa nachádza zo Slovenska len na skok a ako sa hovorí, za málo peňazí ponúka návštevníkom veľa muziky, s čím súhlasí množstvo návštevníkov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • kde sa toto miesto nachádza a koľko trvá cesta zo Slovenska;
  • aké je vstupné;
  • čo návštevníci vychvaľujú a hovoria, že je tu lepšie ako u nás;
  • čo sa im nepáči;
  • kedy je ideálne toto miesto navštíviť.

Patria medzi to najlepšie

V rebríčku Top 10 najlepších termálnych kúpeľov v Poľsku sa podľa portálu TripAdvisor na piatom mieste nachádza akvapark Terma Bania, ktorý nájdete v obci Bialka Tatrzanska. A skvelou správou pre Slovákov je, že podobne ako vyššie spomínané, máme ho vo veľmi blízkej vzdialenosti.

Konkrétne z Tatranskej Javoriny ste tu autom približne za 20 minút, zo Ždiaru za necelých 30 minút či z Kežmarku za menej ako hodinu. Pod dve hodiny sa sem dostanete z Bardejova, Prešova alebo zo Spišskej Novej Vsi. Takže kým predchádzajúce spomínané termálne kúpele mali na skok predovšetkým obyvatelia Oravy, teraz majú túto výhodu ľudia z východu.

No ak pochádzate aj z ostatných kútov našej krajiny, nemáte to vôbec ďaleko. Z Košíc ste v týchto termách za dve hodiny, z Banskej Bystrice za dve a pol hodiny, alebo z Bratislavy približne za štyri a pol hodiny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Terma Bania (@termabania)

Teplota vyvierajúcej vody je 78 °C

V zimných mesiacoch okrem iného lákajú termálne kúpele horúcou vodou, v ktorej sa môžete okúpať aj pod holým nebom. Jej teplota sa pohybuje v rozmedzí od 34 do 38 °C a vyviera z hĺbky 2 500 metrov. Tam dosahuje až 78 °C. Okrem toho je obohatená o blahodarné látky, vrátane vápnika, železa, horčíka a ďalších.

Komplex celkovo ponúka 14 bazénov, ale aj vírivky, tobogany a ďalšie prvky, vďaka ktorým zrelaxujete, alebo si užijete zábavu. Respektíve vaše deti, ktoré si tu pravdepodobne prídu na svoje. V ponuke je pre návštevníkov aj saunový svet.

Vonkajšie bazény navyše potešia aj výhľadom na Tatry či barom priamo vo vode, ktorý je podľa fotografií na instagrame lákadlom sám osebe, keďže zábery s drinkom vo vode vyzerajú pôsobivo a ľuďom získavajú lajky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Terma Bania (@termabania)

Vstupné nie je najnižšie, no ani príliš vysoké

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články