Foto: Profimedia

Bývalý kráľovský korešpondent BBC Richard Sumner tvrdí, že sa možno deje niečo vážne.

Britský princ Charles pricestoval vo štvrtok za kráľovnou Alžbetou II. do jej sídla Balmoral v Škótsku, informovala agentúra Reuters. Lekári 96-ročnej kráľovnej totiž vyjadrili vo štvrtok znepokojenie v súvislosti s jej zdravotným stavom a odporučili panovníčke zostať pod dohľadom zdravotníkov, oznámil Buckinghamský palác.

Článok pokračuje pod videom ↓

Alžbeta II. sa však napriek tomu cíti dobre a zostáva vo svojom škótskom vidieckom sídle Balmoral, kam za ňou pricestoval následník trónu princ Charles spolu s manželkou Camillou, uviedla stanica BBC. Na ceste do Balmoralu je aj kráľovnej vnuk a najstarší Charlesov syn princ William. Za kráľovnou odcestoval tiež jej druhý syn princ Andrew.

„Celá krajina bude hlboko znepokojená dnešnou poludňajšou správou z Buckinghamského paláca. Ja a aj všetci ľudia po celom Spojenom kráľovstve v týchto chvíľach myslíme na jej veličenstvo kráľovnú a jej rodinu,“ napísala na Twitteri britská premiérka Liz Trussová.

Možno sa deje niečo vážne, tvrdí Sumner

Opatrné znenie vyhlásenia naznačuje, že sa „možno deje niečo vážne“, hovorí bývalý kráľovský korešpondent BBC Richard Sumner.

V rozhovore pre BBC News hovorí: „Celá politika paláca bola vždy podceňovaná a vždy som mal podozrenie, že tu možno išlo o viac než len o problém mobility.“

„Dúfam, že je to prechodná búrka, ktorú možno prekonať, ale myslím si, že súdiac podľa opatrného znenia paláca sa tu možno deje niečo vážne“, dodal Sumner.

Najnovšie články