Foto: Channel 4

Na Netflixe sa seriál objaví neskôr. Možno.

Kým sa vysielal na britskej televíznej stanici Channel 4, takmer nikto o ňom netušil. Potom sa ale objavil aj na streamovacej platforme Netflix a z nenápadného komediálneho seriálu sa stal hit. Teraz sa The End of the F***king World vracia a tvorcovia konečne zverejnili dátum premiéry nových epizód.

Rovnako, ako to bolo v prípade prvej série, aj tá druhá sa najskôr objaví vo vysielaní domovskej stanice Channel 4. Ako informuje portál LAD Bible, nových častí úspešného komediálneho seriálu sa dočkáme od 4. novembra 2019.

The End of the F***king World je adaptáciou úspešnej grafickej novely rovnakého mena od autra Charlieho Covella. Prvá séria sledovala osudy dvoch teenagerov – Jamesa (hrá ho Alex Lawther), tak trochu psychopata, ktorý sa skamaráti s Alyssou (Jessica Barden), rebelujúcou dievčinou, ktorá si nedáva servítku pred ústa, a ktorú si James vybral za svoju obeť vraždy. Samozrejme, aby to nebolo príliš jednoduché, dvaja vyvrheli spoločnosti sa do seba viac-menej zamilujú a naprieč anglickou krajinou utekajú pred problémami, ktoré omylom spáchali.

Keďže prvá séria sa stretla s nemalým úspechom najmä po tom, čo ju vo svojej knižnici predplatiteľom predstavil streamovací gigant Netflix, bolo len otázkou času, kedy seriál  obnovia aj na druhú sériu. Napokon, predpovedal to aj otvorený koniec v závere finálnej ôsmej časti seriálu.

View this post on Instagram

Merry Christmas. See you soon 👋🏼 @teotfw

A post shared by Jessica Barden (@jessybarden) on

Najskôr na Channel 4, potom možno na Netflixe?

Ako môžeme očakávať, príbeh bude pokračovať presne tam, kde sa naposledy skončil, no nič viac nie je známe. Tvorcovia sa príliš s oznamovaním ďalších detailov nového smerovania deju nebabrali. Navyše nie je ani jasné, v koľkých krajinách sa druhá séria The End of the F***king World na Netflixe objaví.

Už dávnejšie totiž musel generálny riaditeľ Channel 4 Ian Katz všetkým vysvetľovať, že nejde o produkt, ktorý vymyslel Netflix. Ten len zakúpil vysielacie práva a môže produkt šíriť ďalej.

„Naozaj ma štve, že si diváci neustále myslia, že ide o seriál Netflixu. Chcel by som preto objasniť, ako to v skutočnosti je – ide o seriál, na ktorého výrobe sa podieľal výhradne Channel 4,“ vysvetlil podľa portálu LAD Bible v rozhovore pre Digital Spy Katz.

Zároveň dodal, že druhá séria seriálu sa na britskom Netflixe rozhodne nachádzať nebude a ak hej, potrvá to podstatne dlhšie ako naposledy. Katzovi ide najmä o to, aby si diváci svoj obľúbený komediálny seriál pozreli najskôr v televízii na stanici Channel 4.

Treba už len teda dúfať, že Channel 4 po odvysielaní kompletnej druhej série umožní jej šírenie prostredníctvom Netflixu aj do zvyšku sveta, keďže žiadny iný legálny spôsob sledovania seriálu možný nie je.

LAD Bible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )