pinterest.com

Ikonický tvorca filmov sa chystá do režisérskeho dôchodku. Pripomeň si s nami zopár jeho najlepších filmov aj vďaka týmto zaujímavostiam, ktoré ťa (možno) prekvapia.

Každý z nás už určite počul o filmoch ako Pulp Fiction, Kill Bill, Divoký Django alebo Nehanební bastardi. Quentin Tarantino, rodák z Tennessee v USA, je považovaný za jedného z najlepších režisérov na svete. Jeho originalita spočíva najmä v zvláštnom humore a netradičnom podhľade na svet. Napriek jeho nadpriemernému IQ bol vyhodený zo školy a neskôr to skúšal ako herec, čo mu veľký úspech neprinieslo. V roku 2016 však vyhlásil, že natočí už len dva filmy a s tvorbou filmov definitívne končí. Dnes, 27. marca, však oslavuje svojich 54 rokov preto sa obohať zopár zaujímavými faktami z jeho najslávnejších režisérskych diel.

Diane Kruger bola vo filme Inglourious Basterds škrtená práve režisérom Tarantinom

Scény so škrtením pokladal Tarantino doposiaľ za príliš nerealistické, preto sa rozhodol natočiť niečo autentické a vybral na to práve seba, kto dusil Diane Kruger (postavu Bridget von Hammersmark). Obával sa totiž, že Christoph Waltz (Hans Landa) by bol príliš opatrný a neublížil by herečke, tak ako to vyžadoval Quentin. Našťastie sa záber podaril na prvýkrát, takže herečka nemusela podstúpiť natáčanie, kedy bola takmer na pokraji bezvedomia, ešte raz.

tumblr.com
tumblr.com

Tarantino sa inšpiroval filmom Bande à part pri vytváraní tanca medzi Miou a Vincentom vo filme Pulp Fiction

Prečo nepoužiť choreografiu z režisérovho obľúbeného filmu v Pulp Fiction? Tak sa aj stalo.

giphy.com
giphy.com

Režisér nikdy neobjasnil, prečo je názov filmu Inglourious Basterds (Nehanební bastardi) tak zvláštne vyhláskovaný

Raz sa to však pokúšal vyjasniť v jednom interview, keď povedal: ,, Je to tak. Nikdy vám to nevysvetlím. Keď urobíte umeleckú ozdobu ako je táto, vysvetlenie by to celé len znehodnotilo.“

giphy.com
giphy.com

Kill Bill bol prvý Tarantinov film, ktorý obsahoval najmenej nadávok

Quentin sa nebojí používať silné slová vo svojich filmoch. Práve naopak. Používa ich veľmi veľa. Vo filme Kill Bill bolo vyrieknutých 17 nadávok. Pre porovnanie, Reservoir Dogs sa môže pochváliť číslom 272, Pulp Fiction ich má 265 a predĺžená verzia Death Proof ich obsahuje 148.

tumblr.com
tumblr.com

Bez Christophera Waltza by pravdepodobne nevznikol film Inglourious Basterds

Tarantino bol na pokraji zrušenia celého filmu po neúspešných konkurzoch na rolu plukovníka Hansa Landu. Režisér bol takmer presvedčený, že napísal rolu, ktorá je nestvárniteľná, až pokým nepriešiel Waltz a neočaril všetkých svojim výstupom.

tumblr.com
tumblr.com

Tarantino sa nevedel rozhodnúť, ktorú rolu vo filme Pulp Fiction stvárni

Rozhodoval sa medzi postavami Jimmyho a Lanca, no nakoniec sa rozhodol pre Jimmyho, pretože chcel byť za kamerami počas Miinho predávkovania.

giphy.com
giphy.com

Každá vražda vo filme Kill Bill bola spáchaná ženou

Samozrejme nerátajúc anime flashback scény. No Bill, Buck, Budd, Pai Mei, Vernita Green a O-Ren, títo všetci boli zavraždení rukami žien.

Scéna vo filme Pulp Fiction, keď Vince vrhá adrenalín do Miinho hrudníka, sa v skutočnosti odohrávala úplne inak

John Travolta vyťahuje ihlu, ktorá bola už pred tým umiestnená v hrudníku Umy Thurman. Vo filme je scéna pustená len v opačnom poradí.

tumblr.com
tumblr.com

Na začiatku bojovej scény O-Ren vo filme Kill Bill, Lucy Liu v japončine hovorí: ,,Dúfam, že ste si šetrili energiu. Ak nie, nemusí to trvať ani 5 minút.“

A scéna potom trvá presne 4 minúty a 59 sekúnd.

giphy.com
giphy.com

Vo filme Pulp Fiction vlastní Samuel L. Jackson peňaženku s nápisom Bad Mother F**ker, ktorá v skutočnosti patrí Tarantinovi

Nápis je v skutočnosti odkazom na film Shaft a jeho sprievodnú pieseň.

giphy.com
giphy.com
interez.sk (Júlia Hogerová), hollywood.com
0
Uložiť článok
Komentovať