Foto: MovieStillsDB

Novinka od stanice, ktorá vyrobila Chernobyl či Game of Thrones.

Juhokórejská snímka, ktorá je horúcim adeptom na zisk prestížneho Oscara, sa po filmovom spracovaní dočká aj toho seriálového. Pripraviť ho má stanica HBO stojaca za hitmi ako Chernobyl či Game of Thrones.

Informáciu priniesol filmový portál The Hollywood Reporter, podľa ktorého sa jeden z adeptov na Oscara dočká jednorázovej minisérie a jej autorom bude režisér a scenárista pôvodného filmu Bong Joon-ho.

Čierna komédia Parazit sleduje príbeh chudobnej, ale prefíkanej štvorčlennej rodiny, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva rozličné svety?

Chvály, Zlatá palma aj Zlatý glóbus

132 minút trvajúci juhokórejský film zbiera jednu divácku i kritickú priazeň za druhou a ocenený bol aj Zlatou palmou na prestížnom filmovom festivale v Cannes. Mnohí aj napriek tomu, že o plnohodnotnú komédiu nejde, hovoria o Parazitovi ako o jednom z najzábavnejších filmov posledných dvoch dekád.

Za seriálovou verziou Parazita má okrem Joon-hoa stáť aj scenárista a režisér Adam McKay (Bewitched, Ant-Man, Vice). Miniséria bude mať obdobný námet, no bude americkou verziou úspešného filmu. Zatiaľ však podľa portálu The Hollywood Reporter nie je zrejmé, či pôjde o remake, pokračovanie alebo akési rozšírenie.

Foto: MovieStillsDB

Parazit okrem diváckych ohlasov a priaznivých reakcií kritikov oslavuje aj úspech v tržbách. Jeho výroba stála zhruba 11 miliónov dolárov a celosvetovo sa mu doposiaľ v kinách podarilo zarobiť viac ako 130 miliónov. Snímka je tiež aj horúcim kandidátom na zisk prestížnej sošky Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Uspieť sa jej nedávno podarilo aj na odovzdávaní Zlatých glóbusov v obdobnej kategórii. Parazit je tak najúspešnejším filmom Joon-hoovej kariéry. V jeho filmografii sa vynímajú aj snímky ako Okja, Pes, ktorý šteká, nehryzie či Matka.

Obklopený hviezdami

V prípade jeho novinky pritom nejde o prvý film, ktorý Američania prerobili do podoby seriálu. Len minulý rok mal na stanici TNT premiéru projekt Snowpiecer, ktorý bol pôvodne komiksovým dielom a Bong ho adaptoval do (rovnako) úspešného filmu.

Foto: MovieStillsDB

Ľadová archa, ako znie český distribučný názov tejto adaptácie, bola americko-juhokórejskou adaptáciou a známa bola aj obsadením veľkých hollywoodskych hviezd ako Chris Evans (Captain America), Jamie Bell (Rocketman), Tilda Swinton (Doctor Strange, Pláž), či Octavia Spencer (Farba citov, Chatrč, Podoba vody) a John Hurt (séria Harry Potter, Doctor Who, Hellboy).

Kedy sa minisérie Parazit na HBO dočkáme zatiaľ nie je známe. Rovnako tak ani to, kto stvárni hlavné úlohy. Podľa úspechu pôvodnej filmovej predlohy sa však je na čo tešiť. Od 5. decembra 2019 môžete snímku Parazit vidieť aj v slovenských kinách.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )