Foto: Pixabay

Kto mu ju pred 40-tisíc rokmi odrezal?

Vedci narazili na „beštiu“, ktorá je viac ako 40-tisíc rokov stará. Teda aspoň to, čo z nej zostalo. Odrezaná, zamrznutá hlava. Vedci predpokladajú, že toto zvlčilé zviera pochádza z dôb pleistocénu a bolo uchované práve vďaka permanentne zamrznutej sibírskej krajine. Podľa portálu LAD Bible má séria nadchádzajúcich testov dokázať, či je odrezaná hlava dielom pravekého človeka.

Podľa doktora Alberta Protopopova, experta na zamrznuté pozostatky, ide rozhodne o vlka. „Sfarbenie môže ľudí, ktorí sa domnievajú, že ide o medveďa zavádzať, no popravde, jeho tvary napovedajú, že ide o jasného vlka.“ Podľa niektorých expertov by táto hlava mohla byť dôkazom existencia vyhynutého predka dnešného vlka, keďže hlava je omnoho väčšia ako u zvierat, ktoré poznáme my.

Objav, ktorý nedáva zmysel

Pokiaľ by odseknutá hlava skutočne bola dielom pravekého lovca, išlo by o veľmi zaujímavý a pozoruhodný objav, keďže v časoch, z ktorých hlava pochádza, neboli takéto praktiky medzi lovcami známe. Protopopov sa domnieva, že hlavu od tela vlka oddelil ľad, no zároveň pripúšťa, že odborníci rátajú s možnosťou, že ide o dielo pravekého človeka.

Podobné prípady tu už boli

Hlavná domnienka doktora Protopopova však hovorí, že hlavu od tela odtrhol ľad. Zbytok vlka by sa teda mohol nachádza desiatky, ale aj tisíce metrov od miesta, kde bola objavená jeho hlava. „Podobné rezy vytvorené ľadom sme už v minulosti videli u iných zvierat, a preto neváhame,“ hovorí, Protopopov pre Siberian Times.

Potrebujeme experta, ktorý preštuduje všetky stopy pod mikroskopom,“ dodáva. Medzi miestnymi ľuďmi sa však už začalo šepkať, že ide o mýtického kríženca vlka a medveďa. Toto zrejme indikuje najmä sfarbenie bytosti. To je však ovplyvnené tisíckami rokov strávenými v zamrznutom prostredí. To ako zviera vyzerá v súčasnosti sa pravdepodobne nepribližuje k jeho skutočnému vzhľadu.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )