Michal Blaško / / Kultúra
Fanúšikovia kvalitného reggae si v piatok 20. novembra zaručene prídu na svoje. Uprising Winter Edition ponúka ten najsilnejší program, ktorý sa kedy na zimnom vydaní...

Fanúšikovia kvalitného reggae si v piatok 20. novembra zaručene prídu na svoje. Uprising Winter Edition ponúka ten najsilnejší program, ktorý sa kedy na zimnom vydaní povstania uskutočnil. Veď Anthony B, Tanya Stephens a Afu-Ra značia dokonalý večer.

Každý kto zažil show Anthonyho B, určite uzná, že nezabudnuteľný koncert tohto rastafariána nestačí vidieť iba raz. Anthony B, obľúbený Freedom Fighter, príde do Bratislavy predstaviť svoj nový album Tears Of Luv, ktorý vychádza už tento týždeň. Tešiť sa môžete na obrovskú smršť pozitívnej energie.

[youtube kDcQIxiXufM 720 410]

Hlavnou hviezdou šiesteho ročníka Uprising Winter Edition bude jamajská textárka a speváčka Tanya Stephens. Jedna z najznámejších svetových reggae umelkýň má so svojou kapelou namierené na Slovensko po prvýkrát. Tanya bola k umeniu vedená už od malička a namiesto hračiek vždy radšej siahla po knihe. Ako songwriter patrí k jamajskej elite a vo svojich skladbách sa venuje sociálnym témam a spoločenskému tabu. Jamajská hitmakerka prerazila v 90-tych rokoch a dnes má na konte množstvo úspešných hitov, kde prirodzene prechádza z chytľavých popových refrénov do melodického raggamuffin štýlu a miestami aj hovoreného slova. Tešiť sa môžete na jej zľahka prichrípnutý, sexy hlas a skladby ako “Yuh Nuh Ready Fi Dis Yet”, “These Streets”, “Boom Wuk” a aj jej najväčší hit “It’s A Pity”.

[youtube b5paJp4BUDA 720 410]

Šiesty ročník novembrového Uprising Winter Edition bude programovo najbohatší vo svojej histórii. Pokiaľ vás o tom nepresvedčili dvaja jamajskí headlineri (Tanya Stephens a Anthony B), tak tretí špeciálny hosť vás zaručene dostane! Do bratislavského Ateliéru Babylon má namierené kultový newyorský raper, člen Gang Starr Foundation, Afu-Ra. Na zimnom Uprisingu sme odprezentovali už viacero podžánrov reggae hudby a tento rok sa dočkali aj fanúšikovia kvalitného hip hopu, ktorý má na Uprisingu, ale aj v reggae samotnom svoje dôležité miesto.

[youtube dMVVie9uX8I 720 410]

Kapacita Ateliéru Babylon je limitovaná a preto odporúčame zakúpiť lístky v predpredaji. Nájdete ich v sieti Ticketportal.

Viac info na http://www.uprising.skwww.uprising.sk.Komentovať (0)