Foto CC: Flickr.com (Tim Reckmann)

Známa hackerská skupina Anonymous prednedávnom zverejnila správu, ktorou reaguje na obrovské sumy, ktoré miliardári darovali na opravu Notre-Dame.

Len pred pár dňami obletela celý svet správa o požiari v známej katedrále Notre-Dame. Po krátkej dobe sa začali ozývať miliardári, ktorí prispievali obrovskými čiastkami na opravu viac ako 850-ročnej budovy. Hackerská skupina Anonymous v tom však nevidí len pekný skutok bohatých ľudí.

Vďaka mnohým hasičom sa podarilo zachrániť štruktúru budovy a takisto aj vzácne artefakty a umelecké diela. Na znovupostavenie a zrekonštruovanie starobylej budovy však budú potrebné naozaj veľké sumy, čo je jasné aj samotnému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Ten prisľúbil, že sa o historickú pamiatku, ktorú ročne navštevuje niekoľko miliónov turistov, určite postará.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Men’s Life (@menslife.blog),

V dôsledku tragického požiaru sa tak akoby zobudilo aj pár zvučných mien z vyšších kruhov. Medzi nimi je napríklad najbohatší muž Francúzska, Bernard Arnault, ktorý daroval 200 miliónov eur, či šéf značky Gucci François-Henri Pinault, ktorý daroval 100 miliónov eur.

Týchto dobročinných skutkov sa chytila skupina Anonymous, ktorá uverejnila správu na svojej internetovej stránke a vyzýva tak bohatých ľudí, aby prehodnotili svoje priority a zvážili aj ďalšie kroky, ktoré robia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VISIT NOTO OFFICIAL (@visitnoto),

Správa znie: „Je obdivuhodné, že ste ochotní siahnuť hlbšie do svojich vreciek v čase národnej krízy (ak to chcete nazvať takto), no mnohí ľudia sa teraz zamýšľajú nad tým, prečo neukazujete tento druh súcitu vtedy, keď sú v stávke ľudské životy. Našťastie, počas požiaru v Notre-Dame nebol zranený nikto, no čiastočná strata historickej budovy získala omnoho viac darov, ako každá prírodná katastrofa alebo iná kríza v posledných rokoch. Táto „charita“ otvorila oči mnohým ľuďom po celom svete a ukazuje na nesprávne priority vládnucej triedy. Vďaka tomuto je teraz vidno, ako sa staráte o symboly vašej moci a postavenie, než o ľudské životy alebo o planétu, na ktorej žijeme.“

Mnohí ľudia sú so správou stotožnení. Nerovnosť, s ktorou sa v našej spoločnosti stretávame, je čoraz viditeľnejšia. Správa ešte dodáva: „Masívna finančná nerovnosť na tejto planéte robí svet ťažším miestom pre život. Urobte si chvíľku na prehodnotenie vašich priorít a pozrite sa na vážne nespravodlivosti, ktoré sa odohrávajú po celom svete. Uvidíte, ako sa reagovalo na tragédiu Notre-Dame v porovnaní s inými, podobnými tragédiami. Možno vtedy budete pripravení využiť svoje bohatstvo, ktoré máte na to, aby ste dosiahli v tomto svete pozitívne zmeny.“

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články