Bored Panda

brooklynskyfrajer / / Série
Pokiaľ tu niekedy bol šport, ktorý si vyžadoval na zachytenie obrázkov neustály pohľad cez hľadáčik, extrémnu pohotovosť a prst neustále na spúšti, bola to Formula 1.

Vedomosť, že pri fotení tohto športu musí mať fotograf pozoruhodné reflexy, robí zo záberov tohto majstra niečo fascinujúce. Jeho meno je Joshua Paul a namiesto špičkových hi-tech fotoaparátov na zachytenie športov, ktoré sa s ťažkosťami sledujú aj voľným okom, využíva 104 ročný Graflex 4×5. Tento fotograf má zrejme skvelý cit pre detail, pretože narozdiel od moderných fotoaparátov, ktoré dokážu bez problémov urobiť 20 snímok za sekundu, ten jeho z roku 1913 ich dokáže urobiť 20 vo všeobecnosti.

Paul sa dopracoval ku svojej inšpirácií na zhotovenie fotiek jeho verný Graflexom potom, čo videl magazín z roku 1969, ktorého obsahom boli zábery z Indy 500, preteku v Indianapolise odohrávajúceho sa na konci mája. Potom, čo si všimol, že fotograf zachytil zábery z tejto udalosti úmyselne rozmazane a nezaostrene, rozhodol sa Paul jeho techniku napodobniť a ako predmet svojej práce si vybral Formulu 1.

Každý jeho snímok musí byť vopred starostlivo premyslený, čo je evidentné pri zhliadnutí jeho nádherných sérií. Prvýkrát fotil pretek F1 v roku 2013 na španielskom Grand Prix, v súčasnosti je týmto športom natoľko pohltený, že založil magazín s názvom Lollipop, vydávaný pred fanúšikov tohto športu.

Pozri aj: Pilot fotografuje počas letu oblohu zo svojho kokpitu. Jeho zábery vám vyrazia dych

interez.sk (Ľuboš Belko), boredpanda.com
Komentovať (0)