instagram.com

Anet / / News
Myslíš si, že na púšti nájdeš len piesok a nič iné? Tieto fotografie ťa presvedčia o tom, aká mocná a úžasná je príroda.

Asi každý z nás si predstaví pod slovom púšť, kilometre a kilometre neobývaného piesku, sucha či hliny. Ale na pár týždňov sa každý rok, jedna južná kalifornská púšť, premieňa na more pestrofarebných kvetov.

Štátny park Anza-Borrego State Park, ktorý sa nachádza východne od mesta San Diego, sa tento rok teší obzvlášť farebnej sezóne kvitnúcich kvetov. Výdatné dažde počas zimy sa postarali o takzvaný „super rozkvet“ a podnietili premenu neúrodnej zeme na zem posiatu ohromnými rastlinami.

Hoci sa na túto kvitnúcu púšť chodí pozerať množstvo návštevníkov každý rok, super kvitnutie v roku 2017 je najväčšie a najpôsobivejšie za viac ako dekádu.

Zem je pokrytá tisíckami jasne oranžovými, fialovými a žltými kvetmi. Takmer každý kúsoček parku na rozlohe 360 tisíc akrov, je vymaľovaný farbami.

Po takmer piatich rokoch trvajúceho sucha prichádzajú turisti a miestni obyvatelia po tisícoch, aby videli túto vzácnu raritu na vlastné oči. Avšak vysoké teploty a hladný hmyz neustále pracujú na kvetoch, na ktorých sa to môže odzrkadliť.

Pokochaj sa týmito neobyčajnými kvetmi v púšti

Danielle Hamilton
Drpeak2peek
Missyarmosh
Msturismo
hamedasgari
Veganbrendalopez
Zandtrick
Meechybeez
Natstagramme
Californiatrailmap

Pozri aj: Zabudnite na Plitvické jazerá. Beňatinské jazero je taktiež celé tyrkysové a ešte sa v ňom aj okúpete zadarmo

interez.sk (Aneta Schmögerová), wideopencountry.com, wired.com
0
Komentovať (0)