foto: MoviestillsDB.com

Kto by nepoznal film Forrest Gump.

Písal sa rok 1994, keď prvýkrát uzrel svetlo sveta ikonický film Forrest Gump. Niektoré scény pobavili, iné divákov dojali, isté však je, že Tom Hanks svoju úlohu zvládol skvele. V tom istom roku vyšli aj ďalšie filmy, ktoré žali nemalé úspechy, medzi nimi napríklad Jurský park, Pulp Fiction či Vykúpenie z väznice Shawshank. Dnešný kvíz však otestuje vaše vedomosti práve z filmu Forrest Gump, ktorý si získal srdcia miliónov divákov a oslavuje už 25 rokov.

Zaujal vás tento kvíz? Ďalšie nielen zo sveta filmu nájdete v sekcii kvízov na našej stránke.

Kto napísal knižnú predlohu pre filmového Forresta Gumpa?

Foto: moviestillsDB.com

Nejeden dobrý film vznikol na základe knižnej predlohy, napríklad, autorom Zelenej míle je Stephen King, Prelet nad kukučím hniezdom zas napísal Ken Kesey a autorom knižnej predlohy Forresta Gumpa je Winston Groom.

Koho chcel autor knihy pôvodne obsadiť do úlohy Forresta Gumpa?

Foto: moviestillsdb.com

V hlavnej úlohe si už hádam ani nedokážeme predstaviť iného herca ako Toma Hanksa. Pravdou však je, že v knihe meria Forrest takmer 2 metre a váži viac ako 100 kilogramov. Autor knihy preto pôvodne chcel, aby Forresta hral John Goodman.

Ako sa volala spoločnosť, ktorú Forrest Gump založil?

Foto: wikipedia

Iste si pamätáte, že Forrest sa vo filme spriatelil s Bubbom, žiaľ, Bubba umiera vo vietnamskej vojne. Aby si uctil jeho pamiatku, Forrest zakladá spoločnosť s názvom Bubba Gump Shrimp Company. Zaujímavé je, že spoločnosť neostala len filmovou záležitosťou ale v roku 1996 bola založená aj v realite. Dnes má spoločnosť reštaurácie s morskými plodmi po celom svete.

Ako dlho trval Forrestov nezabudnuteľný beh naprieč Spojenými štátmi?

Foto: moviestillsdb.com

Forrest Gump sa jedného dňa rozhodol, že jednoducho bude klásť jednu nohu pred druhú, z čoho sa napokon stal beh dlhý údajne až 24,5 tisíc kilometrov. Koľko mu to zabralo času? 3 roky, 2 mesiace, 14 dní a 16 hodín.

Ako sa volala Forrestova láska celým menom?

Foto: moviestillsdb.com

Jednou z ústredných postáv filmu Forrest Gump bola aj Jenny Curran, Forrestova celoživotná láska.

Kde sa nachádza zastávka, na ktorej Forrest cudzinom vyrozprával svoj príbeh?

Foto: moviestillsdb.com

Slávna lavička, na ktorej Forrest vyrozprával náhodným cudzincom svoj príbeh je už dnes umiestnená v múzeu. Tvorcovia sa totiž obávali, že ju poškodí počasie alebo sa niekto rozhodne, že ju ukradne. Autobusová zastávka, na ktorej sa dej odohráva sa však nachádza v meste Savannah v Georgii.

Kto bol režisérom filmu Forrest Gump?

Foto: moviestillsdb.com

Aj keď sa Robert Zemeckis podieľal na tvorbe nejedného filmu, film Forrest Gump je jedným z jeho najväčších úspechov a zároveň to bol prvý film s prvkami drámy.

Kto si zahral úlohu Forresta Gumpa Juniora, syna Forresta Gumpa?

Foto: moviestillsdb.com

Ako si iste mnohí pamätáte, Forrest Gump mal syna, Forresta Gumpa Juniora. Zahral si ho herec Haley Joel Osment.

V akom športe okrem behu Forrest Gump vyniká?

Foto: moviestillsdb.com

Forresta si väčšina divákov pamätá ako bežca, prípadne hráča amerického futbalu, spomeniete si však na talent, ktorý v sebe našiel počas vojny? Forrest Gump bol okrem iného skvelý hráč stolného tenisu.

Kto nahradil Toma Hanksa v bežeckých scénach?

Foto: moviestillsdb.com

Aj keď bol Forrest Gump prirodzeným bežeckým talentom, Tom Hanks ním nebol. V niektorých scénach ho preto nahradil jeho brat, Jim Hanks.

Pozri aj: Poznáte dôležité roky histórie? Tento kvíz zvládne na 100 % iba ten, kto dával na dejepise dobrý pozor

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )