Filmy sú veľmi príjemnou formou oddychu, relaxu, dá sa pri nich celkom odreagovať, odpútať od skutočnej reality. Niektoré upútajú brilantnými hereckými výkonmi, niektoré neuveriteľnými...

Filmy sú veľmi príjemnou formou oddychu, relaxu, dá sa pri nich celkom odreagovať, odpútať od skutočnej reality. Niektoré upútajú brilantnými hereckými výkonmi, niektoré neuveriteľnými akčnými scénami, prípadne prepracovanými sci-fi postavičkami. Niekedy ale filmy, založené na skutočných udalostiach, vedia zaujať mnohokrát viac, ako tie, ktoré sú založené na fantázii, snoch a ktovie čom všetkom ešte. Život vie byť niekedy náročný, ale aj vzrušujúci a plný prekvapivých momentov..

Into the Wild

Into the Wild je film, ktorý pravdepodobne dôverne poznáte. Ten, kto ho nevidel, by to mal rozhodne napraviť. Tento výnimočný počin má na svedomí Sean Penn, ktorý je verejnosti asi skôr známy ako herec. Knižná predloha skutočného príbehu (Jon Krakauer – Into the Wild) ho nadchla natoľko, že sa okamžite rozhodol príbeh sfilmovať.

koňeee

Hlavným hrdinom je 22-ročný Chirstopher McCandless, ktorého stvárnil Emile Hirsch (Legendy z Dogtownu, Alpha Dog). Chris vymenil pohodlný život istôt,pohodlia a falošnej spoločnosti za dobrodružnú cestu do síce rozprávkovo krásnej, ale zato surovej divočiny. Po ukončení univerzity venoval všetky svoje úspory charite a s minimálnou výbavou, bez skúseností, sa vybral stopom na cestu. Jeho vysnívaným cieľom bola Aljaška. Počas putovania sa mení z naivného chlapca na sebavedomého muža, v divočine zažije kopec úsmevných i životu nebezpečných situácií. Film navyše úžasne dopĺňa úchvatný soundtrack v podaní Eddieho Veddera (Pearl Jam).

Ak ste teda film videli, možno si pamätáte na milú scénku so super chutným organickým jablkom.

[youtube zTIibbq1xd4 720 410]

Mladík, parafrázujúci Tolstého, Londona, Thoreaua, svojím konaním inšpiroval vtedy určite niekoľko mladých duší. V posledných chvíľach jeho života ho ale napadlo krásne posolstvo: „Happiness real only when shared.“ (Šťastie je skutočné len keď je zdieľané.) Škoda len, že za to musel zaplatiť takú vysokú cenu..

kňýýhomôľ

Tento príbeh sa skutočne odohral. V roku 1992 našla partia mladých lovcov rozkladajúcu sa mŕtvolu muža v odstavenom autobuse v aljašskej divočine. Ako sa neskôr ukázalo, telo patrilo vtedy už 24-ročnému dobrodruhovi menom Christopher Johnson McCandless. Vedľa jeho tela sa v autobuse našiel aj denník, ktorý si Chris viedol.

real chriss selfie

0
Uložiť článok
Komentovať