Foto: MovieStillsDB

Aj vy ste si mysleli, že budete so svojou partnerkou či so svojím partnerom žiť naveky "ako také ráčiky"? Pozor na to, nie je to tak celkom pravda.

Sitkom Priatelia nestráca na záujme zo strany fanúšikov ani po rokoch od odvysielania poslednej epizódy. Mnohí ho sledujú stále dookola a nikdy sa im nezunuje, vďaka čomu poznajú naspamäť aj mnohé hlášky, ktoré v ňom padli. Jedna konkrétna ale bola celé tie roky založená na klamstve, píše web Screen Rant.

Článok pokračuje pod videom ↓

Možno nám nedáte za pravdu, ale ak sa na to pozrieme zo širšieho uhla pohľadu, sitkom Priatelia (Friends) bol vlastne celých 10 sérií príbehom o tom, ako sa Ross (stvárnil ho David Schwimmer) snažil dať dohromady s Rachel (Jennifer Aniston). Pomedzi to sme videli aj ďalšie zaujímavé peripetie, ktoré nás svojou humornosťou často dostávali do kolien.

Foto: MovieStillsDB

Ross a Rachel sú ako raky

Vzťah Rossa a Rachel, samozrejme, nebol ideálny, aj keď sa to tak mohlo javiť. Každý však vedel, že tí dvaja skrátka k sebe patria, a že v čase, keď Ross Rachel podviedol s tou dievčinou od kopírky, mala dvojica prestávku. Boli si však súdení, o tom niet najmenších pochýb. A toto im v 14. epizóde druhej série povedala aj priateľka Phoebe (stvárnila ju Lisa Kudrow).

Foto: MovieStillsDB

Scenáristi na to využili jednu konkrétnu hlášku, ktorú mnohí diváci a fanúšikovia napokon začlenili aj do svojho každodenného slovníčka a z času na čas ju pri vzťahoch využili.

Phoebe v predmetnom prehovore prirovnala Rachela a Rossa k rakom (v angličtine odkazuje na homárov). Ako povedala, o homároch (v slovenskom preklade rakoch) je známe, že keď nájdu svoju spriaznenú dušu, už naveky zostanú spolu a nič ich nerozdelí. Rachel a Ross boli pre Phoebe tiež raky, resp. homáre, len potrebovali trošku posmeliť.

Hláška sa nezakladá na pravde

Ako sa ale ukázalo, tento vedecký poznatok, ktorý, ako Phoebe uviedla, je naozaj overený, sa na pravde vôbec nezakladá. Homáre totiž medzi svojím druhom rozhodne monogamné vzťahy nepraktizujú a nie sú verné len jednej svojej spriaznenej duši. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že žijú pomerne promiskuitným spôsobom života, uvádza New York Times.

Foto: MovieStillsDB

Ako článok NYT, na ktorý sa web Screen Rant odvoláva, uvádza, samce homárov dokážu udržať monogamný vzťah zhruba 2 týždne, následne lozia za inými. Túto vedeckú analýzu homárov tiež podporil aj interný morský biológ Curt Brown, ktorý potvrdil, že homáre nestrávia celý život len s jedným partnerom, cituje Sreen Rant web E! online.

Ross ale napokon bol prelietavý – presne ako homár

Zdá sa teda, že Ross mal o celej teórii, ktorú Phoebe v druhej sérii vyslovila, o čosi viac informácií. Keď sa teda Rachel rozhodla, že si dajú vo vzťahu prestávku, správal sa ako homár, keďže následne sa v ďalšej epizóde vyspal s Chloe, dievčinou od kopírky.

Foto: MovieStillsDB

Pokiaľ ste teda patrili k tej skupine ľudí, ktorá rada spriaznené duše dvoch zamilovaných ľudí prirovnávala k rakom, respektíve homárom, radšej s tým prestaňte. Aby vás potom dvojica náhodou neobviňovala z konca ich vzťahu, ak by v ňom jeden z partnerov začal podvádzať.

Najnovšie články