Foto: Lad Bible

brooklynskyfrajer / / Film
Séria filmov o Harry Potterovi sa zrejme rozrastie o ďalší prequel. Štúdio Warner Bros. dáva nízkorozpočtovému projektu zelenú.

Filmy o Harry Potterovi zožali naprieč minulou dekádou celosvetovo nesmierny úspech. Nevynímajúc ich knižnú predlohu. No to, o čom sme si mysleli, že je na konci sa ešte k záverečným titulkom podľa všetkého nepriblížilo. Po tom čo originálne filmy zo štúdia Warner Bros. skončili, mnoho skalných fanúšikov upustilo krokodíliu slzu. A nie jednu. 

Avšak plač asi prišiel príliš skoro. Potom, čo Britániu zasiahla divadelná hra s názvom Harry Potter and The Cursed Child, jej scenár v pevnom obale zaplavil kníhkupectvá po celom svete. Následne sme sa dočkali aj filmového prequelu z tohto mimoriadne obľúbeného univerza. Príbeh sleduje osud Newta Scamandera, odohráva sa roky pred udalosťami, ktoré nám doposiaľ boli známe z kníh a podľa všetkého sa má stať trilógiou.

imdb.com / WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.

No to je stále málo. Univerzum vytvorené autorkou J. K. Rowlingovou, sa ako správny vesmír neustále rozširuje a s ním aj postavy, spracovania a dej začína byť čoraz viac komplikovaný. Najnovší počin, ktorého trailer zachvátil milióny fanúšikov nepochádza ani z dielne známeho štúdia a dokonca ani z pera pôvodnej autorky. To čo nám prinesie nám ukáže len čas a webstránka, na ktorej sa film objaví.

Základy filmu Voldemort: Origins of the Heir boli položené vo veľmi zvláštnom svete fan filmov v kruhu Potterových nadšencov. Dali dokopy svoje úspory a vznikol rozpočet v sume 13, 200£ (15 126 eur), teda nehovoríme o zrovna veľkej investícii. Najmä pokiaľ berieme do úvahy sumu 150 miliónov dolárov(134 miliónov eur), s ktorou pracoval režisér David Yates v prípade Fénixovho Rádu. Piaty diel série sa s celosvetovou tržbou vyšplhal na takmer miliardovú tržbu. Aj napriek tomu, že film podľa traileru pôsobí pomerne profesionálne, takéto tržby je nemožné dosiahnuť.

imdb.com

Dôvod je jednoduchý. Pôvodne nebola distribúcia tohto filmu povolená. Štúdio však urobilo v tomto rozhodnutí otočku o 180 stupňov a dalo filmu zelenú. Zaujímavé však je, že nechcú z tohto filmu profitovať a uvedený nebude do ani do kín. Dostupný bude len v online verzii, k dobru mu slúži fakt, že bude zdarma, preto uvidíme, čo z tohto „haló“ vznikne. Očakávania fanúšikov sú však veľké, vzhľadom k tomu, že film má odhaliť osud hlavného záporáka. Notoricky známy Voldemort a jeho niekdajší život kedy vystupoval pod menom Tom Riddle, sú zatiaľ v nedohľadne. Film je stále v procese natáčania.

Pokiaľ ste stále srdcom na Rokforte a ľutujete, že sa vám nedostal na hlavu klobúk, ktorý by vás zaradil do jednej z vychýrených fakúlt, máte šancu aspoň podporiť tento ambiciózny projekt ľubovolnou sumou. Možno tak urýchlite dobu jeho vzniku.

Pozri aj: Zmenili sa na nepoznanie. Fascinujúci pohľad na hviezdy z Harryho Pottera po 16 rokoch

ladbible.com

 

0
Komentovať (0)