Michal Blaško / / Kultúra
Rakúske hviezdy Sofa Surfers majú v decembri namierené na Slovensko. V Bratislave odohrajú exkluzívny dvojkoncert so slovenskými kolegami, 4-násobnými držiteľmi cien Radio_Head Awards 2014 – skupinou...

Rakúske hviezdy Sofa Surfers majú v decembri namierené na Slovensko. V Bratislave odohrajú exkluzívny dvojkoncert so slovenskými kolegami, 4-násobnými držiteľmi cien Radio_Head Awards 2014 – skupinou Fallgrapp, ktorá fanúšikom odkazuje, že sa môžu tešiť na viacero noviniek, ktoré od nich doteraz na koncertoch nepočuli. Sofa Surfers navyše len pár dní pred koncertom predstavuje ďalší nový singel a videoklip Bread and Circuses.

Dlhoočakávaný bratislavský koncert rakúskej formácie Sofa Surfers sa nezadržateľne blíži. Ako domácu hviezdu, ktorá zahrá vlastný koncert v ten istý večer, si Rakúšania spomedzi slovenských umelcov vybrali formáciu Fallgrapp, ktorá v posledných rokoch zaujala singlami I.N.A či Vlasy a remixom skladby Duch mesta pre Janu Kirschner, ku ktorému sa točil aj videoklip – ten bude mať premiéru už čoskoro. „Určite chceme hrať niečo špeciálne, čo sme doteraz nehrali. Niektoré veci z albumu prešli úpravou, takže ich ľudia možno ani nespoznajú. Budeme hrať aj nové veci, tento víkend máme kvôli tomu sústredenie. Celkovo zmeníme line-up, tak veríme, že si to ľudia užijú,“ prezrádza Fallgrapp o svojom pripravovanom vystúpení, ktoré bude jeho jediným full-live koncertom v Bratislave do konca roka. Ako slovenská skupina prezrádza, v priebehu budúceho roka by sa mal na pulty dostať jej nový album. Práve na bratislavskom koncerte už o týždeň odznie niekoľko skladieb z pripravovanej dosky. „Je to skôr proces tvárnenia – postupom času zisťujeme, čo zmeniť, čo vylepšiť a keď sa to celé ustáli, tak v takom tvare to dáme na album,“ prezrádzajú.

sofa surfers2

Šou rakúskych Sofa Surfers bude podľa slov organizátorov výnimočná i vďaka špeciálnej videoprojekcii, ktorú prinesú do Bratislavy. „Sofa Surfers si potrpia na to, aby ich vystúpenia boli prepracovanou multimediálnou šou. Preto spolupracujú s Timom Novotnym – absolútnou režisérskou kapacitou a autorom filmu Trains Of Thoughts,“ prezrádza organizátor Juraj Cocher o režisérovi, ktorý tvorí videoprojekcie pre Sofa Surfers na mieru. Ako dodáva, unikátna videoprojekcia si vyžaduje aj dokonalé podmienky. Manažment Sofa Surfers si preto vyžiadal špeciálne širokouhlé projekčné plátno. „Chcú od nás plátno s veľkosťou 8 x 3,5 metra, aké sa na Slovensku nedá zohnať,“ prezrádza organizátor, ktorý napokon situáciu vyriešil po svojom – požadované plátno dal jednoducho na mieru vyrobiť.

Vzhľadom na nadšené recenzie a kritiky tvorby Tima Novotneho, je jeho vizuál ku koncertu Sofa Surfers bezpochyby veľkým, ak nie rovnocenným lákadlom ako samotná hudobná šou. Fanúšikovia Sofa Surfers sa môžu už tradične tešiť na ich pravidelne hosťujúceho speváka Mani Obeya. Skupina slovenským fanúšikom posiela špeciálnu videopozvánku.

[youtube balpl2NpD9U 720 410]

Ubehlo len 6 mesiacov, odkedy Sofa Surfers predstavili svoj letný singel Fixer a 2 mesiace od premiéry posledného singla Beyonder Girl, a už prichádzajú s ďalším releasom! Tentokrát predstavujú videoklip Bread and Circuses, ktorý je featuringom s raperkou Soulcat E-Phife. Spoločne s júnovým špeciálnym pre-release mixom Mongrel, tak do dnešného dňa Sofa Surfers predstavili už štyri hudobné lahôdky z čerstvo vydaného albumu „Scrambles, Anthems and Odysseys”. Ide o ich v poradí deviaty štúdiový album, vydaný 23. októbra 2015 na CD, digitálne i vo forme exkluzívneho dvojvinylu. Pod originálny cover, ktorý spolu so skladbami na albume vytvára unikátny kompatný celok akejsi “akčnej hudobnej misie”, sa podpísal brazílsky grafický dizajnér Bruno Biazotto.

[youtube aI6MWkv8Lyo 720 410]

Vstupenky na podujatie sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk. Hudbu Sofa Surfers, viac informácií o koncerte a súťaže o vstupenky fanúšikovia nájdu aj v našej súťaži.

0
Komentovať (0)