foto: Vapina360

Život pracujúceho človeka nie je vôbec jednoduchý. Často trávime celé dni v práci, občas aj noci, ak to povolanie vyžaduje, aby sme si zarobili na slušné živobytie a aspoň trochu viac pohodlia. A málokto má svoju prácu naozaj rád.

Priznajte tí z vás, čo pracujete, koľkí máte zo svojej práce naozaj radosť? A nemyslím tým len to, či dobre zarábate, alebo nie, myslím radosť a uspokojenie zo samotnej činnosti. Zrejme takých u nás nie je veľmi veľa. Často nám to sťažujú samotní nadriadení neustále novými príkazmi a zákazmi a výnimočná už nie je ani šikana (či už vo vzťahu vedúci a zamestnanci alebo medzi kolegami), a nadmerné požiadavky týkajúce sa takmer každej drobnosti od oblečenia po nútený permanentný úsmev. Dve firmy sa však toto rozhodli zmeniť a svojim zamestnancom povolili na pracovisku užívanie marihuany.

Prvou z firiem, ktorej zamestnanci majú povolenú marihuanu na pracovisku, je softwerová firma Denver´s Flowhub založená približne pred rokom. Zrejme ste si predstavili ako si zamestnanci počas práce podávajú jointa, nie je to však celkom tak. Vo vnútri budovy zamestnanci nemôžu fajčiť, avšak môžu jesť jedlá a piť náboje s obsahom cannabisu. Spoluzakladateľmi firmy sú Kyle Sherman a Chase Wiseman a obaja tvrdia, že sú viac zameraní na to, aby ich zamestnanci efektívne plnili prácu, ktorú majú. A ak im konzumácia marihuany pomôže lepšie plniť svoje pracovné povinnosti, nebudú im v nej brániť.

cannabis1
esquire.com

Sherman ďalej vysvetľuje, že užívanie produktov s obsahom marihuany môže podporiť efektivitu zamestnancov a pomôcť im hlavne pri tzv. brainstormingoch. Marihuana im pomáha prichádzať s novými kreatívnymi nápadmi a poskytuje nový, iný náhľad na veci.

Tvrdí, že k ich klientom patria aj niektoré z najväčších spoločností zaoberajúcich sa výrobou produktov z marihuany. Je si vedomý toho, že ak chcú byť úspešní, musia odvádzať dobrú prácu a doteraz s tým, podľa Shermana, nikdy nebol problém.

Ďalšie spoločnosti, ktoré sú za užívanie marihuanových výrobkov v práci sa, samozrejme, nachádzajú v krajinách, kde je marihuana legalizovaná a s touto novinkou držia krok. Ide konkrétne o dve spoločnosti, pričom obe sú sociálnymi médiami pre „huličov“, a to HighThere! a MassRoots.

cannabis2
pinterest.com

Stránka MassRoots, ktorá samu seba prehlasuje za „Facebook pre užívateľov marihuany“, má v súčasnosti obrat približne 4,4 milióny dolárov. Jej spoluzakladateľ Isaac Dietrich tvrdí, že keď prišiel s nápadom založiť túto stránku, aj on sám bol práve pod vplyvom cannabisu, preto mu absolútne nevadí, ak si aj jeho zamestnanci počas pracovnej doby občas doprajú takéto zelené odreagovanie.

Nedávne vedecké štúdie dokazujú, že marihuana nemá až taký negatívny dopad na organizmus a nespôsobuje celkové otupenie, ako sa donedávna myslelo. Preto je celkom možné, že tento nápad sa čoskoro rozšíri aj do ďalších firiem v štátoch, v ktorých je marihuana legalizovaná.

cannabis3
independent.co.uk

Myslím si, že Slovensko je v tomto smere pomerne konzervatívna krajina a je veľmi málo pravdepodobné, že by tento nápad v dohľadnej dobe prerazil aj u nás. Je to však celkom zábavná predstava, že prídete do práce a na stole vás budú čakať marihuanové koláčiky a nápoje, ktorými sa počas pracovnej doby môžete pokojne ponúknuť. Zrejme nebudem sama ak skonštatujem, že by som si rada pozrela taký cannabisový brainstorming. Zrejme nie je nudný. Samozrejme, nikoho však týmto na marihuanu nenavádzame.

Pozri aj: V ktorej krajine Európy či celého sveta sa najviac užíva marihuana? Táto mapka vám to prezradí

interez.sk (Petra Sušaninová) truththeory.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy