Foto: KLM BB

Už čoskoro sa obyvatelia mesta pod Urpínom môžu tešiť z nového nákupného centra. Vyrastie v rušnej lokalite.

Obyvatelia mesta Banská Bystrica už o pár mesiacov dostanú ďalšie nákupné možnosti v pripravovanom novom Obchodnom centre Klokan. Projekt je aktuálne vo fáze aktívnej výstavby, pričom prví zákazníci by jednotlivé obchodné prevádzky mohli navštíviť už na jeseň tohto roka. O projekte nového centra sme zisťovali viac priamo u developera.

Developerská spoločnosť KLM real estate, a. s. naprieč Slovenskom a Českom zrealizovala už desiatky projektov retailových a logistických parkov. V expanzii pritom bude pokračovať aj v najbližšom období. Aktuálne pracuje na budovaní niekoľkých obchodných centier nielen na Slovensku. Jedným z najpozoruhodnejších je nepochybne projekt v Banskej Bystrici, ktorý bol dlhé mesiace pre obyvateľov veľkou záhadou.

Nové OC v Banskej Bystrici

Už teraz je ale známe, že spoločnosť KLM real estate stavia na pozemku vedľa predajne OBI na Zvolenskej ulici nové obchodné centrum, ktoré doplní a ozvláštni nákupné možnosti Banskobystričanov. Ponesie názov OC Klokan, ako mnoho ďalších projektov z dielne developera. Podobný koncept obchodného centra už v roku 2023 predstavila spoločnosť v neďalekom Zvolene.

Foto: KLM BB

Keď sa obyvatelia mesta pod Urpínom dozvedeli, že okolie plné obchodných prevádzok – svoje obchodné domy majú v lokalite viaceré obchody s nábytkom (Möbelix, Jysk, XXXLutz a ďalšie), ale nakúpite tu aj v hypermarkete Tesco Extra, či elektroniku v Nay – doplní ďalšie nákupné centrum, medzi diskutujúcimi na sociálnych sieťach nastal čulý ruch. Miestnych totiž zaujímalo, či má zmysel v meste – v blízkosti mestských častí Fončorda, Radvaň a Kráľová, ktorých obyvatelia to majú blízko do najväčšieho obchodného centra SC Europa v Banskej Bystrici – budovať ďalšie.

Desať obchodov, čerpacia stanica aj autoumyvárka

Stavebné práce pokračujú a dokončené by mali byť na jeseň tohto roka, ako redakcii interez.sk potvrdil za spoločnosť KLM BB Radoslav Čačko. Nové OC Klokan bude zákazníkov lákať na desiatku obchodov.

Foto: KLM BB

„Banskobystričania budú môcť po otvorení nakupovať v desiatich obchodných prevádzkach, plus budú môcť využiť služby čerpacej stanice pohonných látok a autoumyvárne,“ priblížil Čačko.

Svoj domov v OC Klokan nájde viacero obľúbených značiek, ktoré už Banskobystričania veľmi dobre poznajú a sú už dlhé roky obľúbené. Po meste sa tiež šepkalo, že niekoľko zrušených predajní z kontroverzného OC Point, situovaného v centre mesta a len pár metrov od SC Europa, by malo nájsť svoj nový domov práve tu. Ako redakcii interez.sk Čačko potvrdil, domov tu napokon nájde len jedna zo zrušených predajní z Pointu.

Foto: KLM BB

„Súčasťou OC Klokan budú prevádzky Banquet, Sinsay, Planeo Elektro, Pepco, Vesnala, SuperZoo, dm drogerie markt, Tedi, Kik a Billa,“ spresnil Čačko.

Bez žiadaného Actionu

Celková predajná plocha predstavuje rozlohu približne 7 500 štvorcových metrov a nepôjde o bežnú budovu. Tak ako je už v 21. storočí štandardom, projekt je navrhnutý tak, aby spĺňal ekologicky šetrné parametre. „Pri realizácii budú použité moderné, ekologické materiály a prvky. Zhruba tretinu strechy budovy obchodného centra bude tvoriť zelená strecha a okrem verejnej a areálovej zelene zrealizujeme na časti budovy aj zelené fasády,“ opisuje projekt OC Klokan zástupca spoločnosti KLM BB.

Takto aktuálne vyzerá priestor, na ktorom má na jeseň vyrásť nové OC Klokan. Foto: interez.sk

Nové obchodné centrum poteší aj motoristov. K dispozícii bude takmer 200 parkovacích miest. „Pri časti z nich budú osadené aj nabíjacie stanice pre elektromobily,“ spresnil Čačko. Dostať sa k desiatke obchodov sa ale bude dať aj pešo – po chodníku popri hypermarkete Tesco a obchodnom dome OBI. Z najbližšej zastávky MHD, ktorá je pri Tescu, to bude len pár minút chôdze.

OC Klokan je teda ambicióznym projektom, ktorý prostredie na vstupe do mesta smerom od Zvolena oživí. Otázne zostáva, či dokáže naplno uspokojiť potreby dostatočného množstva zákazníkov v pomerne bohatom konkurenčnom prostredí. Banskobystričanov rozhodne zamrzí, že ani v tomto chystanom projekte sa nebude nachádzať žiadaná predajňa diskontného reťazca Action. Práve v OC Klokan v susednom Zvolene totiž svoju prevádzku táto značka otvorila.

Viac fotografií nájdete v galérii:

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články