20th Century Fox

Dlho očakávané pokračovanie sci-fi filmu Avatar (2009) neuzrie svetlo sveta ani na budúci rok, oznámil kanadsko-americký režisér James Cameron. "V roku 2018 sa nič neudeje," vyhlásil filmový tvorca pre denník Toronto Star. Režisér pripravuje štyri nové časti Avataru súčasne.

Hoci „Avatar 2“ nie je oficiálne plánovaný pre budúci rok, filmové štúdio 20th Century Fox vlani v novembri ohlásilo iný nový titul z dielne Cameronovej produkčnej spoločnosti na 21. decembra 2018, čo znamená, že medzi pôvodným Avatarom a uvedením jeho pokračovania do kín uplynie najmenej jedno desaťročie.

Cameron v piatok spresnil, že scenáre pre všetky štyri avatarovské filmy sú už hotové a prípravné produkčné práce pokračujú. Oscarový režisér označil túto skúsenosť za „epický podnik“ a prirovnal to k výstavbe Troch roklín – najväčšej priehrady sveta v Číne. Fanúšikov ubezpečil, že pracuje tvrdo a vkladá do tohto úsilia všetky sily.

Avatar je so ziskom 2,8 miliardy dolárov komerčne najúspešnejším filmom všetkých čias. Druhé miesto tohto rebríčka patrí filmu Titanic (1997), ktorý zarobil 2,2 miliardy dolárov a režíroval ho takisto James Cameron.

Príbehy
0
Komentovať (0)