foto: Samsung

Leto, slnko, zábava – to sú hlavné atribúty nového videoklipu speváčky Emmy Drobnej s českým raperom Dorianom k singlu Feeling.

Videoklip, ktorý sa mal pôvodne točiť na Ibize, sa musel nakoniec natočiť v pražskom štúdiu. Drahé filmovacie kamery zase nahradil smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Je o lete, ale vznikol v zime

Napriek tomu, že ide o typický letný song, vznikal počas zimných večerov. „Nápad na spoločný beat vznikol počas jedného zimného livestreamu. Zveril som sa fanúšikom, že by som rád spolupracoval so slovenskou speváčkou. Vznikla z toho výzva, ktorej sa chopila práve Emma, z čoho som mal veľkú radosť,“ uviedol Dorian.

Kolektív nesklamal

Autormi pôvodného beatu sú producenti Jerry Lee a Naume. O mix hudby sa postaral Adrián Líška, ktorý sa spoločne s Emmou a Dorianom podieľal aj na tvorbe textu. „Celý text sme napísali spolu počas štyroch spoločných živých streamov na Instagrame. Bol to experiment, ale kolektívna kreativita nesklamala,“ hovorí Emma Drobná.

Všetko to zvládol smartfón

foto: Samsung

Rovnako, ako tvorba skladby, bola netradičná aj produkcia videoklipu. Nákladnú techniku a štáb totiž vystriedal smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, ktorý môžete mať aj vy. Produkcie sa zhostil Boris Holečko, ktorý je jeho autorom, kameramanom a producentom a sekundovala mu agentúra Cheil. „Súčasná situácia kladie pred umelcov mnoho prekážok, ale výzvy môžu priniesť aj nové a nevšedné nápady. A tak sme sa namiesto drahej produkcie na Ibize rozhodli ukázať, že skvelé veci môžu vzniknúť aj vo vysočanskom štúdiu s dobrým smartfónom v ruke,“ dodal k tvorbe videoklipu Boris.

Singel Feeling už hrá vo vybraných rádiách a bude nasadený aj do hudobných televíznych kanálov. Ak máš chuť, môžeš si ho vypočuť aj na Spotify.

Pr článok Samsung
0
Uložiť článok
Komentovať