Foto: Pexels

Dvaja zo štyroch pytliakov umreli potom, ako pri úteku zasiahli kozu.

Dvaja muži Godfrey Makechemu a Charles Runye, boli po prevezení do nemocnice prehlásení za mŕtvych. Informuje o tom portál Unilad, ktorý ďalej uvádza, že nehoda sa odohrala v chránenom území Bubye Valley v Zimbabwe, čo nie je ďaleko od hranice s Južnou Afrikou. Rangeri mužov prenasledovali potom, ako sa pokúsili o útek.

Štvorica mužov unikala pred rangermi v Toyote Wish, no úspešní neboli. Počas svojho úteku totiž zasiahli zblúdilú kozu, čo spôsobilo, že sa ich auto prevrátilo a dvojica mužov na mieste umrela. Druhá dvojica mužov bola na mieste zatknutá, no podľa Uniladu, neboli schopní v čase zatknutia reagovať.

Wikimedia (Two hundred percent.)

Kritické miesto

Muži, ktorí prežili, boli obvinení z neoprávneného lovu v mimoriadne chránenej oblasti. Portál The Chronicle píše, že podľa stôp, ktoré muži na mieste zanechali, sledovali nosorožce. V havarovanom aute sa tiež našla puška s teleskopickým hľadáčikom. Chránená oblasť Bubye Valley pritom v súčasnosti zažíva temné časy.

Wikimedia (Craigchipperfield)

Tento mesiac tu umreli už ďalší dvaja pytliaci, no v tomto prípade išlo o prestrelku medzi nimi a rangermi. Podľa portálu The Herald umrelo na tomto území už viac ako šesť ľudí. Muži, ktorí prežili absurdnú naháňačku budú ešte na konci tohto mesiaca postavení pred súd.

unilad.co.uk