Ilustračná foto: Pexels

V druhej polovici soboty sa počasie radikálne zmení.

Dnes sa treba pripraviť na zvrat v počasí. Prechod studeného frontu prinesie na Slovensko zrážky, ojedinele búrky, ale najmä ochladenie a silný vietor, informuje iMeteo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prvá polovica soboty bude pokojná, s príjemnými teplotami, ktoré budú atakovať +20 °C. No zhruba po 15:00 hod. príde zmena, kedy začne front plošne postupovať cez naše územie. Najskôr prídu zrážky a potom silný nárazový vietor. Ten sa už vyskytol v Nemecku a k nám bude prichádzať postupne cez Česko.

Najsilnejšie nárazy na juhu a západe

Najsilnejšie nárazy sa očakávajú na južnom a západnom Slovensku, kde sa poryvy vetra budú pohybovať ojedinele až do 90 km/h. Na zvyšku územia bude vietor slabší.

Čelo studeného frontu prinesie aj zrážky, plošný dážď má priniesť do 10 mm, v Žilinskom a v Prešovskom kraji ojedinele aj okolo 15 mm zrážok. Občas sa môžu vytvárať aj búrky. Tie by však mali byť slabšie a ich najvyššia pravdepodobnosť je na severozápade územia.

Studený vzduch

Za studeným frontom sa začne nasúvať od severozápadu až severu studený vzduch. Ten by mal výrazne znižovať teploty a súčasne aj hranicu sneženia, tá sa do rána zníži na výšku okolo 500 metrov. V nedeľu ráno vás preto môžu prekvapiť snehové vločky, najmä na severe.

Uložiť článok

Najnovšie články