Ilustračná foto: Unsplash

Spánok bez oblečenia môže byť mimoriadne prospešný.

Nie je ničím nezvyčajným keď napíšeme, že plodnosť mužov, ale aj žien klesá. Môžu za to mnohé faktory, najmä civilizačné, ako stres, ale aj zlá životospráva, obezita, fajčenie a alkohol, no aj znečistenie prostredia. 

Okrem zmeny životného štýlu však pre kvalitu spermií u mužov či pre zdravú vagínu u žien, niekedy stačí urobiť aj málo. Portál vtm.zive.cz si všimol vyjadrenia doktorky Navyi Mysoreovej, špecialistky na reprodukčné zdravie pre portál lifehacker.

Pyžamo odložte do skrine

Kvasinky milujú uzavreté, tmavé a tesné prostredie. Každému, kto má chronické kvasinkové ochorenie a skúša rôzne spôsoby ako to vyriešiť, odporúčam spať bez oblečenia,” hovorí doktorka.

Ilustračná foto: Unsplash

Nie však iba pre ženy je výhodné spať obnažene. Pre zdravie semenníkov a pre produkciu kvalitných spermií je tiež dôležité chladnejšie prostredie. Aj preto ich majú muži umiestnené mimo vnútra tela, aby boli chladnejšie ako zvyšok organizmu. “Udržiavanie semenníkov v chladnejšom prostredí môže potenciálne pomôcť s kvalitou a pohyblivosťou spermií,” uvádza.

Ilustračná foto: Unsplash

Prieskum spoločnosti Matrace Advisor tiež zistil, že ľudia, ktorí spia nahí, majú tiež s partnerom častejšie sex. Vtm.zive.cz píše, že tí, ktorí spia nahí, mali sex 8-krát za mesiac, na rozdiel od tých, čo spali oblečení (4-krát za mesiac). Dotyk kože partnera tiež produkuje oxytocín, čím sa znižuje stres a zvyšuje intimita.

Dôležitá je vaša preferencia

Nič nie je dôležitejšie, ako dobrý a kvalitný spánok. Ak sa vám nedá spať bez oblečenia a cítite sa tak nekomfortne, nemá zmysel sa trápiť. V takom prípade sa odporúča používať čisté a vzdušné oblečenie. Ideálna je priedušná bavlna a tiež to, aby oblečenie na telo nepriliehalo, najmä v intímnych partiách.

0
Uložiť článok
Komentovať