Foto: WARNER BROS. ENTERTAINMENT (Jaap Buitendijk)

Harry Potter je snáď najobľúbenejšia súčasná séria, teda pokiaľ odhliadneme od návratu Hviezdnych vojen.

A máme sa na čo tešiť, pretože nie len fanúšikom je ľúto, že Harryho príbeh sa dočkal konca, ale aj samotnej autorke sa zrejme cnie. Dobrou správou je, že tento rok sa dočkáme dvoch nových kníh. Vydavateľstvo Bloomsburg včera oznámilo, že už v októbri sa čarodejnícky svet rozrastie ešte viac. Naposledy sme sa dočkali filmu Fantastické zvery a ich výskyt a tie nesklamali.

V prípade prichádzajúcich titulov nehovoríme o originálnych príbehoch, ako tomu bolo u scenára Harry Potter a Prekliate dieťa. Stále sa však máme na čo tešiť. Podľa portálu The Business Insider budú tieto knihy vydané k 20. výročiu vydania prvej knihy z tohto sveta, Harry Potter a Kameň mudrcov, a bude sa spájať s podobne ladenou výstavou v Londýnskej knižnici British Library.

Albus Dumbledore is one of the wisest wizards we know! Watch the full #HarryPotter20 video by clicking our link in the bio!

A post shared by Bloomsbury Publishing (@bloomsburypublishing) onHarry Potter: História mágie bude rozprávať o predmetoch, ktoré študujú žiaci na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej. Druhá kniha s názvom Harry Potter: Cesta históriou mágie zasvätí čitateľov do minulosti tohto sveta vrátane všetkých stvorení, zverov, zaklínadiel a čarodejníkov.

Pozri aj: Internet prekvapuje ďalšou teóriou o Harry Potterovi. Podľa čoho triedi „triediaci klobúk“ študentov do fakúlt?

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)