Manuel Harlan

branči / / Kultúra
Divadelná hra Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) vedie v nomináciách na britské divadelné ceny Olivier Awards. Na prestížne ocenenie bola nominovaná v 11 kategóriách vrátane najlepšej novej divadelnej hry.

Jamie Parker, ktorý v hre rozdelenej do dvoch večerných predstavení hrá dospelého Harryho, bol nominovaný na najlepšieho herca a nominácie dostali tiež režisér John Tiffany a herečka Noma Dumezweniová, ktorá hrá dospelú Hermionu Grangerovú.

V dnes zverejnených nomináciách na britské divadelné ceny Olivier boli ďalej nominovaní herci Ian McKellen za hru No Man’s Land, Tom Hollander za Travesties, Ed Harries za Burried Child, Glenda Jacksonová za Kráľa Leara a Ruth Wilsonová za Hedu Gablerovú.

Muzikál Groundhog Day, ktorý mieri na Broadway, dostal osem nominácií vrátane najlepšieho nového muzikálu.

Cenu za významný prínos pre divadlo prevezme na slávnostnom ceremoniáli v londýnskej Royal Albert Hall dňa 9. apríla britský herec a filmový režisér Kenneth Branagh, známy najmä filmovými adaptáciami Shakespearových hier.

Pozri aj: Najočakávanejší film o únose syna Michala Kováča vytvoril slovenský rekord. Za prvé dni si ho pozrel rekordný počet divákov

TASR
0
Komentovať (0)