Foto: TASR - Ján Krošlák, Pexels

Mikuláš donesie aj snehovú nádielku.

Na Slovensko majú doraziť ďalšie výrazné zrážky, ktoré prinesú intenzívny dážď. Od západu sa má postupne meniť na sneženie spolu s tým, ako k nám začne prenikať chladný vzduch od severozápadu. Mikuláš tak prinesie ďalšiu vlnu ochladenia.

V pondelok večer sa má rozpršať na západnom Slovensku a v priebehu noci sa už zrážky postupne dostanú nad celé územie, informuje iMeteo.sk. Pôjde predovšetkým o zrážky kvapalné, ktoré budú pomerne výrazné. Ustávať by mali až zajtra vo večerných hodinách a do tej doby prinesú na naše územie 10 až 20 mm zrážok.

Tlaková níž sa začne presúvať nad Pobaltie a postupne od severozápadu bude nad Slovensko prenikať chladný vzduch. Hranica sneženia sa od západu začne postupne znižovať.

Už v noci hranica sneženia na severe poklesne do stredných polôh a k ránu sa hranica sneženia dostane aj do nižších polôh.

Určité prepočty numerických modelov kalkulujú s tým, že ráno sa hranica sneženia môže dostať aj na západe Slovenska do nižších polôh a snehové mikulášske vločky by sa mohli objaviť  aj v ďalších lokalitách nášho územia.

Výstraha pre 13 okresov

Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením pre 13 okresov: Bytča, Čadca, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turčianske Teplice, Martin, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Brezno a Poprad. V platnosti je od utorka tretej hodiny ráno do 15. hodiny toho istého dňa, informuje SHMÚ.

Sneh komplikácie nespôsobí

Prípadné sneženie však nespôsobí komplikácie. Teploty by totiž mali byť stále slabo nad nulou. Sneženie tak potrápi skôr západnú časť strednej Európy ako napríklad Nemecko, Česko či Rakúsko, dodáva iMeteo.

Najnovšie články