Foto: Pexels, Pixabay

Ľuboš Belko / / News
Švédsky obchodný gigant v predaji nábytku spúšťa vlastný bazár.

Táto kampaň by mala zachrániť nechcený a nevyužitý nábytok pred vyhodením. Taktiež by mala pomôcť vašim peňaženkám v prípade nespokojnosti. Pokiaľ si zakúpite priveľký kus nábytku, alebo taký, ktorý sa vám nehodí k zariadeniu bytu, IKEA má pre váš problém riešenie. Nový služba dostala názov Druhý život nábytku.

Ak nastane situácia, že vaša nová polica sa nehodí k zbytku zariadenia, nie je to koniec sveta. A po novom to už nebude, ani najmenší problém, pretože vďaka tomuto bazáru od vás IKEA odkúpi nechcený tovar. Neskôr sa pokúsi ho ďalej predať. V predajni sa bude nachádzať kútik so zlacneným tovarom, kde sa bude dať nechcený nábytok adoptovať.

Bazár bude mať tiež webovú stránku, ktorá má fungovať na podobnom princípe, ako iné bazáry. Nahráte sem fotografie daného tovaru, ich popis a spoločnosť navrhne cenu, za ktorú sa budú v kútiku predávať. Ako uvádza portál SME.sk: Za použitý nábytok ľudia nedostanú peniaze, ale takzvanú refundačnú kartu s čiastkou vo výške predajnej ceny nábytku, ktorú môže využiť pri nákupe nového tovaru.

Bazár IKEA nie je absolútnou novinkou. Túto službu už IKEA ponúka aj v zahraničí. Roman Bojko, manažér pre udržateľný rozvoj IKEA pre Českú republiku, Maďarsko a Slovensko prezradil, že cieľom nie je konkurovať, ale vytvoriť servis pre pravidelných zákazníkov. „Kútik so zľavneným tovarom funguje už niekoľko rokov a zákazníci si bežne odvážajú už zmontovaný nábytok, preto veríme, že služba bude fungovať.

Pozri aj: Ako bude vyzerať svet do roku 2050? Toto sú udalosti, ktoré zmenia náš svet od základov

ekonomika.sme.sk
0
Komentovať (0)