Ilustračná foto: TASR

Údajne už jednu cestu električkou sama aj absolvovala.

Bratislavský dopravný podnik (DPB), ktorý v našom hlavnom meste zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu rieši kuriózny problém. Po Bratislave sa totiž má pohybovať mladé dievča oblečené v uniforme DPB, ktoré presviedča vodičov, že ich má na trase vystriedať. Podľa všetkého už dokonca nič netušiacich cestujúcich aj viezla električkou.

Aktualizované 6. februára 2020 o 10:55 o oficiálne vyjadrenie DPB, a.s.

14-ročné dievča sa vydáva za vodičku električky

Správu priniesol web Bratislavských novín. Podľa informácií už manažment DPB svojich vodičov pred dievčinou, ktorá môže mať 13-14 rokov varoval vo viacerých prevádzkach.

„Vážení kolegovia, dajte si, prosíme, pozor a nekomunikujte s touto osobou, no najmä neumožňujte jej nástup do kabíny vodiča,“ informuje DPB svojich zamestnancov na nástenkách svojich stanovíšť. Fotografiu oznámenia zverejnil portál Bratislavské noviny.

Nie je ani známe, ako sa maloletá osoba vo veku 13 až 14 rokov mohla k podnikovej uniforme dostať. Vodičov presviedča, že ich má vystriedať v ich pracovnej zmene a takto sa má úmyselne dostať za panel električky. „Odvoláva sa na to, že jej nosenie povolil náš predseda predstavenstva (Nepravda). Nenechajte sa zmiasť a nenechajte sa ňou vystriedať,“ varuje DPB svojich vodičov na ozname podľa fotografie, ktorú portál Bratislavských novín zverejnil.

Električku neviedla, predpisy však boli porušené

Neznáma dievčina už podľa správ webu aj sedela na sedadle vodiča električky a odjazdila s ňou jednu celú trasu. Túto informáciu DPB, a.s. ale v oficiálnom vyjadrení pre Interez vyvrátil.

„DPB, a. s. neeviduje, že by daná osoba viedla vozidlo. Za panelom električky bola videná vo chvíli, kedy vozidlo nebolo v pohybe, ale na konečnej zastávke. Týmto porušil interné predpisy zatiaľ nezistený zamestnanec podniku, ktorý jej to umožnil,“ uviedla vo vyhlásení pre portál Interez hovorkyňa Dopravného podniku mesta Bratislava Adriána Volfová. Zároveň dodala, že nakoľko môže ísť o maloletú osobu, snaží sa DPB, a. s. skontaktovať s jej rodičmi.

Dopravný podnik záujem fanúšikov o verejnú dopravu, samozrejme víta. 14-ročné dievča má podľa informácií webu bratislavskénoviny.sk na svojom osobnom profile na sociálnej sieti Facebook viacero fotografií svojej osoby pri vozidlách DPB.

„DPB, a. s. je rád za každého fanúšika verejnej dopravy, avšak nemôže pripustiť, aby bola prevádzka a bezpečnosť MHD akokoľvek ohrozená, aj z toho dôvodu pristúpil k varovaciemu oznamu, nakoľko evidujeme, že táto osoba disponuje uniformou vodiča,“ dodala Volfová.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )