Foto: Unsplash

Chcete sa presťahovať na juh Talianska za finančnú odmenu? Stačí splniť niekoľko požiadaviek.

Taliansky región Kalábria je známy pre pohodlný život, krásne pláže a v neposlednom rade famóznu gastronómiu. Miesto, ktoré je najčastejšie vyhľadávané najmä s cieľom turizmu a oddychu, si pre ľudí pripravilo veľmi netradičnú ponuku.

Ako informuje portál timeout.com, región bude s úbytkom obyvateľstva a práce bojovať finančnou odmenou pre tých, ktorí sa tam rozhodnú presťahovať. Prvotné ciele k prilákaniu obyvateľov robil región už aj v posledných mesiacoch, kedy sa v Kalábrii objavili dražby domov za symbolické 1 euro.

Foto: Unsplash

Viacero miest v zlej situácii chce v praxi prilákať nových obyvateľov na finančnú odmenu až do výšky 28-tisíc eur. Projekt s názvom Príjem z aktívneho pobytu naštartovali tamojšie úrady hlavne preto, aby spropagovali a ukázali, že aj na juhu Talianska sú obchodné príležitosti a priestor na kvalitný život.

„Chceme, aby to bol experiment sociálnej inklúzie. Pritiahnite ľudí k tomu, aby žili v tomto regióne, užívali si prostredie, zveľaďovali nevyužívané mestské lokality, ako sú konferenčné sály s vysokorýchlostným internetom,“ povedal pre CNN Gianpietro Coppola, starosta mesta Altomonte.

Aké sú konkrétne podmienky nasťahovania?

Foto: Unsplash

Ako však viaceré podobné výzvy a lákadlá, aj v tomto je, samozrejme, nejaký háčik. Jednou z podmienok je vek nižší ako 40 rokov. Osobám, ktorým bude žiadosť o pobyt schválená, majú na presťahovanie 90 dní a zároveň sa musia zaviazať trvalým pobytom. Keďže ide o ekonomické nakopnutie regiónu, povinnosťou je taktiež po príchode začať podnikať. Musíte si teda otvoriť vlastný biznis alebo podnik, na ktorý môžete dostávať mesačnú podporu vo výške 1000 eur po celé dva až tri roky.

Tak čo, zaujala vás táto ponuka natoľko, že by ste boli schopní vzdať sa svojho súčasného života a rozbehnúť biznis v stredomorskom prostredí? Ak sa pýtate, ako a kde vyplniť žiadosť, oficiálny web regiónu Kalábria vám určite poskytne všetky potrebné informácie.

Najnovšie články