Foto: MovieStillsDB

Kolonizovanie vesmíru je možno na dosah.

A to práve vďaka pompéznym plánom vizionára Elona Muska. Ak bude do niekoľkých rokov červená planéta hostiť prvých ľudských usadlíkov, rozhodne pôjde o zaujímavý pokrok, ktorý nás posunie bližšie k filmovým klasikám z 80. a 90. rokov, ale aj zo súčasnosti. Pokiaľ patríte aj vy medzi nadšených fanúšikov sci-fi a technológií, potom je tento zoznam presne pre vás.

Alien/Votrelec

ČSFD: 90%
IMDB: 8,4/10

Alien je zrejme najväčšia klasika v sci-fi žánri. Teda, samozrejme, ak si odmyslíme vesmírnu odyseu. Dej filmu, ktorý je celý zasadený na palubu vesmírnej lode Nostromo, bol v čase svojej premiéry poriadne novátorský. Zároveň sa na kolonizáciu a púť vesmírom nepozerá cez ružové okuliare a aj vďaka tomu sa stal kultovou klasikou, ktorú netreba predstavovať.

Alien: Covenant/Votrelec: Covenant

ČSFD: 61%
IMDB: 6,4/10

Alien zaznamenal masívny úspech a aj preto získal mnoho ďalších pokračovaní, o ktoré nie je núdza ani dnes. Film Prometheus postavil celú sériu do mierne iného svetla a Alien: Covenant pokračoval v jeho stopách. O réžiu posledného filmu sa postaral Ridley Scott a v hlavnej úlohe sme mohli vidieť Michaela Fassbendera.

Passengers/Pasažieri

ČSFD: 75%
IMDB: 7,0/10

Film Pasažieri rozpráva o dvojici ľudí, ktorá sa prebúdza na palube vesmírnej lode o desiatky rokov skôr. Vzniká medzi nimi priateľstvo a po chvíli aj čosi viac, no situácia na lodi nie je tak priaznivá ako sa na začiatku zdalo. Hlavné postavy s menami Jim a Autora, ktoré si zahrali Chris Pratt a Jennifer Lawrence, musia odrazu zachrániť životy ďalších 5-tisíc ľudí.

Lost In Space

ČSFD: 55%
IMDB: 7,2/10

Lost In Space je klasický seriál zo 60. rokov, ktorý by ste si ani po rokoch určite nemali nechať ujsť. Zároveň sa Netflix prednedávnom postaral aj o jeho nové spracovanie, ktoré je o čosi vážnejšie, pútavejšie a najmä vizuálne atraktívnejšie. Príbeh kolonizujúcej rodiny, ktorú čaká nečakané stretnutie je niečo, čo by mal každý správny fanúšik sci-fi bezpochyby vidieť.

Enemy Mine/Môj nepriateľ

ČSFD: 73%
IMDB: 6,9/10

V 80. rokoch bola téma vzájomnej nenávisti o čosi aktívnejšia ako dnes. Či už je to rasizmus, homofóbia alebo intolerancia voči akýmkoľvek iným rozdielom, tento film sa postaral o to, aby divákom ukázal, ako vyzerá ľudské pochopenie. Film sleduje človeka a jeho mimozemského nepriateľa. Obaja sú zranení a tak sa musia odovzdať vzájomnej dôvere a odpusteniu.

Valerian and the City of a Thousand Planets/Valerián a mesto tisícich planét

ČSFD: 66%
IMDB: 6,5/10

Luc Besson je veľmi šikovný režisér a scenárista, ktorý dal svetu diela ako Leon či Magická hlbočina. Pred pár rokmi veľmi milo prekvapil aj thrillerom Lucy a jeho posledný film nesie názov Valerián a mesto tisícich planét. Epické dobrodružstvo, ktoré si zamilovali milióny komiksových čitateľov preniesol Besson na strieborné plátno a podarilo sa mu to na jednotku.

The Expanse

ČSFD: 81%
IMDB: 8,4/10

Náš zoznam uzavrieme opäť seriálom. Tentokrát ide o titul The Expanse, ktorý môžete sledovať na Amazon Prime. Seriál, ktorý vysiela už svoju piatu sériu rozpráva o policajnom detektívovi na páse asteroidov, ktorý v spoločnosti poručíka medziplanetárnej nákladnej lode a veľvyslanca OSN pátra po zrade ohrozujúcej celú ľudskú kolóniu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )