Poverený riaditeľ Slovenského literárneho centra (SLC) Branislav Balogh oznámil svoj koniec vo funkcii. Podľa jeho slov odchádza na vlastnú žiadosť z osobných dôvodov.
V príspevku na sociálnej sieti o tom informuje Slovenské literárne centrum s tým, že Balogh pred odchodom z funkcie riaditeľa stihol podpísať dohody a memorandá s viacerými organizáciami ako napríklad so Slovenskou národnou knižnicou, Jednotou dôchodcov na Slovensku či s Maticou slovenskou.

„Som rád, že vďaka skvelému tímu spolupracovníkov môžem SLC odovzdať v dobrej kondícii, s finančne stabilizovanou situáciou a rozbehnutými spoluprácami, ktoré otvárajú dvere pre ďalšie projekty doma aj v zahraničí,“ uviedol Balogh.
Na poste povereného riaditeľa pôsobil od mája. Vymenil tak predchádzajúceho riaditeľa Gustáva Murína, ktorého odvolala ministerka kultúry Martina Šimkovičová po tom, čo sa dal do sporu s novinármi na akcii v Česku.
Šéf módnej skupiny LPP: V tomto roku otvoríme 20 nových Sinsay predajní, zavádzame aj samoobslužné pokladnice
Žena vážila 470 kíl, priznala, že priľahla a zabila batoľa: Namiesto trestu smrti schudla 360 kilogramov
Dušan odišiel do Nemecka: Pracujem 55 hodín týždenne, mám aj druhý džob. Moja práca je dobre ohodnotená
„Všetkých vás zabijem,“ zakričal atentátnik a výbuch mu odtrhol hlavu. Pri útoku na letisko Domodedovo zomrelo 37 ľudí
Swarovski sa naučil vyrábať krištáľ tak, ako nikto predtým a dobyl ním svet. Reputáciu pošpinila nacistická minulosť
Ľudia čakali stovky eur, niektorí dostali drobné. Analytik Potočár vysvetľuje, prečo vám prišla nízka energopomoc
Stačí 20 minút a ocitnete sa na slovenskom „Islande“. Navštívili sme skrytý prírodný skvost, zaplatíte 0 eur
Pudmarčík z Ipsos o predvolebnom roku: Koalícia tromfy ešte len ukáže. Vieme, prečo voliči Fica odchádzajú
Monika a Zbyšek vyrábajú na Sicílii olivový olej: Platy sú tu nižšie, no južanský život je nám blízky









Nahlásiť chybu v článku