Približne 800 000 ľudí sa v sobotu v mexickom hlavnom meste zúčastnilo na tohtoročnom pochode Pride na podporu práv ľudí hlásiacich sa ku komunite LGBTQ+. Mestská samospráva účasť nazvala „historickou“, píše TASR podľa nedeľňajšej správy agentúry DPA.
Ľudia v sprievode v sobotu poobede pochodovali centrom mexickej metropoly niekoľko hodín. Chceli tým upozorniť na diskrimináciu, sociálne vylúčenie a násilie páchané na základe sexuálnej orientácie. Šlo už o 47. ročník pochodu Pride v Mexiku a tohtoročným mottom bolo „rozmanitosť bez hraníc, spravodlivosť, odpor a jednota“.
Mexiko patrí k najnebezpečnejším krajinám pre LGBTQ+ ľudí
Agentúra DPA informuje, že v roku 2024 bolo Mexiko po Kolumbii druhou najnebezpečnejšou krajinou pre ľudí patriacich ku komunite LGBTQ+ v Latinskej Amerike. S celkovo 80 prípadmi násilia končiacich smrťou sa tento počet medziročne zvýšil o 23 percent. DPA uvádza, že v rámci Latinskej Ameriky a Karibiku je štatisticky každých 24 hodín zavraždený aspoň jeden člen tejto komunity.
Nahlásiť chybu v článku