Búrky v noci zasiahli celú krajinu a ráno pokračujú najmä na strede Slovenska. Aktuálne to vyzerá tak, že v iných častiach si môžeme vydýchnuť a že nás čaká príjemný teplý deň.
iMeteo ale upozorňuje, že aj keď sa dnes teploty vyšplhajú až na +27 °C, už popoludní nás čaká ďalšia vlna búrok.
Čakajú nás ďalšie búrky
Včera na Slovensko udreli silné búrky, ktoré sprevádzali mnohé nebezpečné javy. Košice sužovala supercela aj downburst, padali tu aj 2-centimetrové krúpy.
Vo večerných hodinách sa k tomu pridali aj búrky z Rakúska i z Českej republiky, ktoré sa spojili do jednej línie, priniesli silný vietor a bleskovú aktivitu.
Dnes sa do búrok zobudili najmä obyvatelia Detvy, Lovinobane, Mýtnej a Krupiny, či okolia Levíc.
Podľa portálu budú búrky počas dňa zanikať, aj keď na mnohých miestach za sebou zanechajú zamračenú oblohu. Na väčšine územia nás ale čaká teplý deň a teplomery budú ukazovať až +27 °C. Miestami môže vyjsť aj slniečko, ktoré pocit tepla ešte viac umocní.
Už popoludní sa ale situácia zmení. „Počas dnešného dňa nás čaká podobná situácia, akú sme zažívali v priebehu včerajšieho dňa. Dopoludnia bude dochádzať k prehrievaniu a k lablizácii vzduchu a počas popoludnia budú v tomto labilnom vzduchu vznikať búrky,“ upozorňuje iMeteo.
Intenzívne búrky najskôr udrú na východe a neskôr sa presunú aj na juhozápad. Okrem toho sa však aj dnes môžu vyskytnúť krúpy a downburst, a to najmä na východe.
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €
Magické trhy blízko Slovenska nás očarili ponukou aj cenami. Klobása je o polovicu lacnejšia ako v Bratislave
Analytik Potočár o úskaliach energopomoci: Človek s platom 1 500 eur ju nezíska, dôchodca s rovnakým dôchodkom áno
Najrýchlejší vlak na svete sa vznáša: Dokáže ísť takmer 1 000 kilometrov za hodinu. Výstavba je neuveriteľne drahá
Koučka Zuzana radí, ako si nájsť partnera: V tomto prípade sa sexu na prvom rande vyhnite, ženy robia dve chyby
„Prekliata“ diaľnica straší slovenských vodičov: Takáto cesta by ani nemala existovať, tvrdí expert Bazovský
Walt Disney nestvoril Mickey Mousa, vinili ho z rasizmu a zo sexizmu. Jeho zamestnanci organizovali „Snehulienkine orgie“









Nahlásiť chybu v článku