Prezidentka Zuzana Čaputová a český prezident Petr Pavel sa počas návštevy Kyjeva, kvôli leteckému poplachu, odobrali do hotelového krytu. Uviedol to spravodajca ČTK z miesta, píšu noviny.sk.
„Mám za sebou intenzívny deň, plný rokovaní a stretnutí, na ktoré nikdy nezabudnem. Podvečer prišiel zvuk sirén a pokyn ísť do krytu, lebo boli odpálené rakety nasmerované na Kyjev. Pre mňa doteraz nepoznaná skúsenosť z reality vojny, pre všetkých na Ukrajine sa však nepretržitá hrozba smrti stala bežnou súčasťou ich každodenného života,“ napísala Čaputová.
Bolo počuť sirény a na hrozbu raketového útoku upozornili tiež mobilné aplikácie, informoval z Kyjeva osobitný spravodajca spravodajského serveru Novinky.cz.
Podľa Noviniek bol Pavel práve v hoteli, keď musel prerušiť program a stiahnuť sa s ochrankou do krytu v podzemí budovy. Do krytu šiel spolu so slovenskou prezidentkou. Po skončení leteckého poplachu obaja kryt opustili.
Pred rizikom vzdušných útokov varovali ukrajinské úrady už v priebehu popoludnia. Platia pre veľkú časť krajiny – vrátane strednej, východnej či južnej. Skoro ráno Rusko podniklo vlnu útokov na mnohé ukrajinské ciele, vrátane Kyjeva.
Čaputová a Pavel dorazili na Ukrajinu v piatok ráno. Z Poľska zamierili vlakom do Kyjevskej oblasti, ich program bol kvôli bezpečnosti utajený. Hlavy štátov sa stretli so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku