Vizuál koronavírusu, foto: TASR/AP

Tridsiatnik z Texasu si myslel, že koronavírus je hoax.

Aj napriek polročnej prítomnosti nebezpečného koronavírusu na celom svete sa medzi ľuďmi stále nájdu takí, ktorí situáciu neberú vážne a myslia si, že ochorenie COVID-19 neexistuje a je výmyslom. Podobne bol na tom aj 30-ročný muž z Texasu, ktorý sa zúčastnil tematickej “COVID párty”. Tam sa koronavírusom nakazil a, žiaľ, jeho príbeh šťastný koniec nemal.

V Spojených štátoch amerických berú obyvatelia, a najmä tí mladší, stále situáciu okolo koronavírusu na ľahkú váhu. Dôkazom sú tematické “COVID párty”, ktorých cieľom je pozvať na rôzne miesta veľké množstvá ľudí, vrátane tých, ktorým bol koronavírus diagnostikovaný a nakaziť sa. Podobná párty sa konala aj nedávno v texaskom meste San Antonio, informuje web The Guardian.

“Ruská ruleta” s koronavírusom

Na túto boli pozvané stovky mladých ľudí, ktorí hazardovali so svojím zdravím hlúpym spôsobom. Na “COVID párty” sa vždy vyberá vstupné a cieľom je nakaziť sa. Finančnú výhru získa ten účastník, ktorý sa nakazí ako prvý, keďže medzi pozvanými sú ako zdraví, tak aj nakazení jednotlivci. Dôležitá je v prípade výchry rýchlosť diagnostikovania koronavírusu v tele účastníka takejto párty.

Táto zábava sa však kruto vypomstila 30-ročnému mužovi, ktorý si myslel, že koronavírus je hoax. Ten sa na podobnej párty nielen nakazil, ale ochoreniu aj podľahol. Svoje rozhodnutie krátko pred smrťou podľa oficiálnych vyjadrení zdravotných zložiek oľutoval.

„Tesne predtým, ako pacient umrel, pozrel sa na sestričku a povedal „Myslím, že som spravil chybu, myslel som si, že je to celé hoax, ale nie je“,“ povedala doktorka Jane Appleby, šéfka nemocnice v San Antonio, kde bolo ochorenie COVID-19 30-ročnému mužovi potvrdené.

Američania ochranu pred koronavírusom podceňujú

“COVID party” pritom najčastejšie usporadúvajú tí, ktorým bolo ochorenie diagnostikované a potvrdené, avšak majú mierne alebo žiadne príznaky. Následne chce táto skupina nesmierne hlúpym spôsobom zistiť, či je koronavírus skutočný alebo ide o výmysel.

Na území USA pritom počet prípadov neustále stúpa a zastaveniu šírenia nákazy konanie podobných podujatí ani zďaleka nepomáha. Obyvatelia Spojených štátov amerických tiež často ignorujú nariadenia a pred šírením koronavírusu sa nijako nechránia, čo má za náasledok nekontrolovateľné šírenie ochorenia.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )