Tiež sa vám už niekedy stalo, že pri sledovaní nejakého historického filmu, počúvaní starej muziky či čítaní knihy ste sa tak zasnívali, až ste...

Tiež sa vám už niekedy stalo, že pri sledovaní nejakého historického filmu, počúvaní starej muziky či čítaní knihy ste sa tak zasnívali, až ste mali chuť cestovať v čase a zažiť všetky tie veci a udalosti tej doby? Určite sa medzi nami nájde aj niekoľko takých, ktorí by veľmi radi zažili pravý, nefalšovaný, originálny Woodstock. Je tak? Možno sa tu nájdu aj odporcovia, ale ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a proti gustu žiaden dišputát. Nasledujúce obrázky sú z roku 1969, kedy sa 15. augusta viac ako 400 tisíc mladých duší hnalo do mestečka Bethel v New Yorku ku farme, kde sa vtedy konal tento legendárny festival.

woodstock 1
vintag.es
woodstock 2
vintag.es

1. Celý festival bol označovaný ako „tri dni mieru a hudby“, nediali sa tu žiadne násilnosti, prejavil sa len dokonale slobodný a spokojný duch mladých ľudí.

woodstock 3
vintag.es

2. Aj napriek dvom nešťastným úmrtiam počas udalosti (muž predávkovaný heroínom, druhého prešiel v spánku traktor), odišiel z tohto festivalu rovnaký počet ľudí, ako prišiel. Narodili sa tam totiž dve deti.

woodstock 4
vintag.es
woodstock 5
vintag.es
woodstock 6
vintag.es

3. S počasím si nikto starosti nerobil, pár kvapiek predsa neuškodí nikomu.

woodstock 7
evolvemoney.com
woodstock 8
vintag.es

4. Počas festivalu sa tu predstavilo 32 z vtedy najznámejších umelcov, možno práve preto by nejeden milovník hudby chcel zažiť túto atmosféru. Génia z fotky pravdepodobne poznáte, takisto ako aj nasledujúcu dievčinu s ohromne veľkým hlasom.

woodstock 10
vintag.es
woodstock 9
vintag.es

5. Oddych. Akýkoľvek, ale oddych.

woodstock 12
vintag.es
woodstock 13
vintag.es

6. Lásku bolo cítiť všade. Preto sa tu možno nediali žiadne násilnosti, každý vedel, že by sa nimi nič nedosiahlo…

 

woodstock 14
img.cineclub.com

7. Zvláštnosťou je, že Woodstock sa v skutočnosti nekonal vo Woodstocku. Nebolo totiž možné nájsť tu vhodné miesto pre tak veľký festival. May Yasgur, majiteľ mliečnej farmy im ale poskytol svoje pozemky neďaleko mestečka Bethel, kde sa napokon festival aj konal.

woodstock 15
vintag.es
woodstock 16
nocookie.net

8. V roku 1970 vyhral štvorhodinový dokumentárny film „Woodstock“ Oscara.

woodstock 17
imgur.com

9. Samozrejme, že ako aj príchod na festival trval večnosť popri tých všetkých ľuďoch, odchod bol takisto pomalý. Ale veď sa predsa niet kam ponáhľať…

woodstock 18
vintage.es

10. A upratovanie? To si možno ani nevieme, ani nechceme predstaviť ako dlho trvalo.

woodstock 19
verger.it

11. No a na koniec… Takto nejak to na Woodstocku vyzeralo zhora.