/ 0 / Michaela
Tiež sa vám už niekedy stalo, že pri sledovaní nejakého historického filmu, počúvaní starej muziky či čítaní knihy ste sa tak zasnívali, až ste...

Tiež sa vám už niekedy stalo, že pri sledovaní nejakého historického filmu, počúvaní starej muziky či čítaní knihy ste sa tak zasnívali, až ste mali chuť cestovať v čase a zažiť všetky tie veci a udalosti tej doby? Určite sa medzi nami nájde aj niekoľko takých, ktorí by veľmi radi zažili pravý, nefalšovaný, originálny Woodstock. Je tak? Možno sa tu nájdu aj odporcovia, ale ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a proti gustu žiaden dišputát. Nasledujúce obrázky sú z roku 1969, kedy sa 15. augusta viac ako 400 tisíc mladých duší hnalo do mestečka Bethel v New Yorku ku farme, kde sa vtedy konal tento legendárny festival.

woodstock 1
vintag.es
woodstock 2
vintag.es

1. Celý festival bol označovaný ako „tri dni mieru a hudby“, nediali sa tu žiadne násilnosti, prejavil sa len dokonale slobodný a spokojný duch mladých ľudí.

woodstock 3
vintag.es

2. Aj napriek dvom nešťastným úmrtiam počas udalosti (muž predávkovaný heroínom, druhého prešiel v spánku traktor), odišiel z tohto festivalu rovnaký počet ľudí, ako prišiel. Narodili sa tam totiž dve deti.

woodstock 4
vintag.es
woodstock 5
vintag.es
woodstock 6
vintag.es

3. S počasím si nikto starosti nerobil, pár kvapiek predsa neuškodí nikomu.


Komentovať (0)