kinopoisk.ru

Ešte stále sa vám nezdá, že sú Vianoce? Skúste si pozrieť jeden z týchto filmov a možno sa to zlepší.

Vianoce sú tu a ak náhodou ešte stále necítite tú správnu atmosféru a potrebujete pomôcť s naladením na sviatočnú náladu, je načase si znovu pozrieť niektoré z klasických vianočných filmov, ktoré túto úlohu zaručene zvládnu. Ponúkame vám teda zoznam osemnástich takýchto filmov a dúfam, že vám pomôžu. Šťastné a veselé!

Love Actually (Láska nebeská, 2003)

brightside.me
kinopoisk.ru

,,Láska je všade okolo nás. Naozaj všade.“ Film začína týmito slovami a zdá sa, že si ho môžete pozrieť aj stokrát a nikdy sa pri ňom nebudete nudiť. Spisovateľ zamilovaný do svojej gazdinej, starnúca rocková hviezda, znudený premiér, vdovec, porno hviezdy – každá jedna postava v tomto filme sa stane svedkom niečoho dôležitého. Áno, je to zveličené a áno, v skutočnom živote by sa to nikdy nestalo, ale tento film je ako sen a cynikom odkazujeme: Prosím, nerušiť!

Home Alone (Sám doma, 1990)

brightside.me
kinopoisk.ru

Chris Columbus natočil film Sám doma v roku 1990 a odvtedy snáď neprešli Vianoce bez toho, aby sme ho videli. Dojímavý príbeh chlapca, ktorému sa podarí zmariť plány dvoch nie príliš inteligentných zlodejov, zatiaľ čo si udrží vieru vo vianočný zázrak sa naveky usídlil hlboko v našich srdciach.

The Holiday (Prázdniny, 2006)

brightside.me
kinopoisk.ru

Tento film nás učí, že zmeny často bývajú prospešné a týka sa to najmä nás, mileniálov, ktorí občas nemajú odvahu vypnúť si mobil cez víkendy alebo v kine. Po pozretí tohto filmu tú odvahu nájdete a budete chcieť nasledovať príklad Cameron Diaz a Kate Winslet a utiecť niekde ďaleko – preč od sociálnych noriem a očakávaní. A nezabudnite si popritom užiť aj pár dobrodružstiev!

Bridget Jones´s Diary (Denník Bridget Jonesovej, 2001)

brightside.me
kinopoisk.ru

Tento film milujeme. Dýcha z neho akési pohodlie a teplo a preto sa každý rok, v jeden zimný večer, poriadne zakrútime do deky, vezmeme si veľký pohár kakaa a vianočné sladkosti a užijeme si príbeh dievčaťa menom Bridget Jonesová, ktorá sa odvážne navlečie do kostýmu zajaca a nestará sa o to, čo si o nej myslia ľudia.

Serendipity (Náhoda, 2001)

brightside.me
kinopoisk.ru

Film Náhoda je taký magický, ako keď sa vám podarí zazrieť padajúcu hviezdu. Je to očarujúci film s vkusnými vtipmi, úžasnými hercami a dokonalou sviatočnou atmosférou, ktorá chytí za srdce. Prebúdza v nás silnú túžbu byť s človekom, ktorého milujeme; a ak ešte nemáte druhú polovičku, stále môžete snívať o tom, ako ju stretnete, presne ako postavy vo filme.

A Christmas Carol (Vianočná koleda, 2009)

brightside.me
kinopoisk.ru

Toto je jediný animovaný film v našom zozname, a svoje miesto si teda zaslúžil. Vianočná koleda je skvelá filmová adaptácia klasického príbehu od Charlesa Dickensa, plná vianočného ducha (doslova) a taktiež má aj vtipné momenty. Príbeh o mužovi menom Scrooge nám dáva nádej, že aj tí, ktorí sa vo svete strašne sklamali – rovnako ako tento muž, pre ktorého sú už ľudské cnosti niečím neznámym – si môžu znova začať užívať život a milovať čaro Vianoc.

The Family Man (Otec rodiny, 2000)

brightside.me
kinopoisk.ru

Sú určité filmy, ktoré vo vás, aspoň na začiatku, vyvolajú predstavu, že uvidíte ďalšiu typickú americkú melodrámu, ale potom sa zrazu stane niečo nečakané a dej sa vyvíja úplne iným smerom. Hrajúc sa na roztomilý vianočný príbeh, Otec rodiny s Nicolasom Cageom sa majstrovsky zameriava na tému rodinných hodnôt a skutočného šťastia.

Noel (Darček z lásky, 2004)

brightside.me
kinopoisk.ru

A tu máme prekvapivo bezstarostný film, v ktorom hviezdia dve božské herečky, Susan Sarandon a Penelope Cruz. Troška melanchólie, únavy a štipka smútku – všetky tieto pocity sú prítomné počas vianočného večera v New York City. Zdá sa, že na prepletajúcich sa ľudských osudoch nie je nič nezvyčajné, ale tento film naráža na prísľub zázraku, ktorý sa vznáša vo vzduchu. Hoci toto čaro je normálne zriedkavé, je jedna noc v roku, počas ktorej sú možné všetky zázraky.

New Year´s Eve (Šťastný Nový rok, 2011)

brightside.me
kinopoisk.ru

Skvelý film o silvestrovskom večeri, ktorí privedie dokopy niekoľko ľudí z celého sveta – kvôli láske, samozrejme. Počas dvoch hodín môžeme sledovať prepletené príbehy ôsmych postáv a každý z nich nás učí milovať a odpustiť, nechať ísť a oceniť jeden druhého. Musíme venovať špeciálnu zmienku aj pôsobivému obsadeniu a dobrej hudbe.

Charlie and the Chocolate Factory (Charlie a továreň na čokoládu, 2005)

brightside.me
kinopoisk.ru

Tim Burton je naozajstný čarodejník a tento jeho počin je čarovný v každom aspekte! Scenéria a špeciálne efekty, humor, filozofia, postavy a herci – svet továrne na čokoládu bol prepracovaný do posledného detailu a výsledok vám naservíruje vianočnú náladu pokrytú čokoládovou polevou.

Lost Christmas (Stratené Vianoce, 2011)

brightside.me
kinopoisk.ru

Toto je vianočný príbeh ako žiadny iný. Čaro a tragédia života sú tu spletené tak majstrovsky, až budete mať pocit, že je to skutočnosť. Vo filme navyše neuvidíte veľa vianočných dekorácií, ani červenolícich Santa Clausov, ale nájdete v ňom niečo hlboké a zmysluplné – aby ste to zažili, musíte sa plne odovzdať deju. A potom sa stane vianočný zázrak.

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (Harry Potter a Kameň mudrcov, 2001)

brightside.me
kinopoisk.ru

Hoci príbeh Harryho Pottera a jeho priateľov nie je o Vianociach, nie je možné predstaviť si vianočné prázdniny bez tohto filmu. Možno je to všeobecnou atmosférou zázrakov, ktorá sprevádza celý film, možnosťou nasadiť si neviditeľný plášť a odkradnúť sa do zasneženého Rokvillu, kde môžete získať celú horu sladkostí. A potom je tu vianočná výzdoba vo Veľkej sieni.

200 Cigarettes (200 cigariet, 1999)

brightside.me
kinopoisk.ru

Ak ste už unavení z populárnych vianočných filmov ale i napriek tomu si chcete užiť sviatočnú atmosféru, potom je táto vecička práve pre vás. Neprekypuje príliš sentimentálnymi odkazmi o šťastí, radosti a veselosti, ale zato je okorenený štipľavým humorom, chytľavými príbehmi, je tam bezstarostnosť mladosti a láska.

Jingle All the Way (Všade samé zvončeky, 1996)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Tento film je síce trošku naivný a nie príliš uveriteľný, ale je to stále dobrá, huncútska a vtipná vianočná komédia o všetkých tých veciach, ktoré rodičia robia kvôli nekonečnej láske ku svojím deťom a snahou darovať im tie najlepšie darčeky. Okrem toho je skutočne roztomilé vidieť, že Arnold Schwarzenegger vymenil boje s kyborgmi za hádky s otcami.

Merry Christmas (Šťastné a veselé, 2005)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Aká úžasná a nezvyčajná kombinácia – vojna a Vianoce. Mohlo by sa zdať, že táto krutá, krvavá udalosť nemá nič so sviatkami nádeje, ktoré majú prinášať pokoj a lásku. Ale zázraky sa môžu diať aj v zákopoch, najmä ak sa na oboch stranách nájde niekto, kto nestratil svoju vieru v ľudstvo.

While You Were Sleeping (Kým si spal, 1995)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Tento film má veľmi priamočiary dej, jednoduché dialógy a skromné herecké výkony – ale verte nám, je nemožné sa do neho nezamilovať. Získa si vás svojou vrúcnosťou, nevinnosťou, romantikou a nadčasovým motívom Popolušky a jej princa. Hoci viete, ako sa to skončí, vždy si tento film budete chcieť pozrieť znova.

Kate & Leopold (Kate a Leopold, 2001)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Film Kate a Leopold je perfektnou kombináciou melodrámy a komédie, ktorú dokáže stvoriť len Hollywood. A najlepší čas na zhliadnutie tohto príbehu o tých najsilnejších pocitoch, ktoré dokážu kedykoľvek ovládnuť každého človeka, nehľadiac na jeho vek či pôvod, je novoročný večer –  čas, kedy je láska všetko, čo chceme.

Sleepless in Seattle (Bezsenné noci v Seattli, 1993)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Tento film prekvapuje svojou jednoduchsťou a a spôsobom, ktorým chytí za srdce. Stráviť Silvester v spoločnosti jeho postáv je skutočný dar pre vašu myseľ aj srdce. Má všetko, čo potrebujete: milého, osamelého hlavného hrdinu stvárneného Tomom Hanksom a obyčajnú, ale očarujúcu hrdinku, ktorú si zahrala Meg Ryan, rozkošné deti, citácie z klasickej literatúry a dojemnú atmosféru, o ktorú sa postará zázrak.

A aký je váš obľúbený vianočný film? Našli ste ho v tomto zozname?

Pozri aj: 8+1 najlepších slovenských filmov všetkých čias, ktoré by ste mali určite vidieť

interez.sk (Simona Gray) brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)