foto: BrightSide

Aj celebrity sú úplne normálni ľudia, ktorí majú problémy ako väčšina z vás. Známe tváre však kvôli sláve mávajú ešte horšie problémy, do ktorých spadnú. A niekedy bojujú doslova o svoj život.

Ak ste niekedy závideli nejakej speváčke, herečke či známej osobnosti jej peniaze, slávu a množstvo priateľov, tak trochu ste sa mýlili. Na ich živote nie je niekedy ani čo závidieť. To pekné, čo vidíme na povrchu, je veľmi malá časť z toho, čo sa odohráva vo vnútri. Mnohé známe tváre sa však neboja hovoriť o svojich závislostiach na verejnosti, a tak sa mnohokrát dozvedáme pravdu, o ktorej sme ani len netušili.

Angelina Jolie

wikimedia.org

Kráska z Hollywoodu, Angelina, sama priznáva, že vyskúšala takmer každý druh drog, ktorý na svete existuje. Boli to pre ňu veľmi ťažké a temné časy, na ktoré nerada spomína. Okrem toho, že herečka bola niekedy závislá, vytrpela si v živote naozaj dosť. Trpela totižto aj anorexiou a depresiou, ktorých sa len tak ľahko nedá zbaviť. V čase, keď získala hlavnú rolu vo filme Lara Croft, bola Angelina už úplne čistá. Odvtedy sa začal aj jej lepší život. Adoptovala si dieťa, začala žiť s Bradom Pittom a neskôr si spolu adoptovali ďalšie deti. Herečka sa začala obklopovať ľuďmi, ktorí jej za to stáli a ako sama priznáva, pomohli jej práve vtedy, keď to najviac potrebovala.

Robert Downey Jr.

flickr.com

Charizmatický Robert, ktorý sa narodil do rodiny hercov, bol jednoducho predurčený, že bude pokračovať v rodinných šľapajách. Nezvládol však začiatky, ktoré mu priniesli okamžitú slávu a začal užívať drogy. Tieto premárnené noci s omamnými látkami zapríčinili nielen to, že sa o ňom písalo v každom bulvárnom časopise, ale aj to, že stratil veľké množstvo zmlúv so štúdiami a mal problémy so zákonom. Po jednom incidente bol herec odsúdený na 16 mesiacov väzenia a povinnej liečby. Nakoniec sa mu podarilo zbaviť sa závislosti a po roku, ktorý strávil na klinike, sa dal dokopy. Jeho priatelia a rodina mu pomohli získať nové herecké roly. Už o pár mesiacov bolo o Robertovi znova počuť, no v dobrom slova zmysle.

Adele

wikimedia.org

Kto by to bol o nej povedal? Krásna britská speváčka však mala vo svojich začiatkoch veľké problémy s alkoholom. Dôvod bol ten, že Adele je hanblivá a pri prvých vystúpeniach mala veľkú trému. Rozhodla sa, že pred tým, ako vystúpi na pódium, sa vždy napije niečoho tvrdšieho. Postupne tento zvyk prerástol do väčších rozmerov, až sa z toho stal problém. Sama Adele spomína, ako sa raz pred svojím vystúpením opila a na pódiu zabudla slová svojich vlastných pesničiek. V roku 2009 s týmto zlozvykom Adele skoncovala, pretože to ovplyvňovalo nielen jej pamäť pri spievaní, ale aj jej hlas.

Anthony Hopkins

wikimedia.org

V mladosti som si myslel, že pitie mi pomôže relaxovať, cítiť sa slobodne a byť lepším hercom. Mnoho ľudí v tejto práci si to myslí tiež, no mýlia sa.“ Tieto slová už niekoľkokrát spomenul Anthony Hopkins, keď hovoril o svojej závislosti. V roku 1964 dostal, dnes už známy herec, prácu v Národnom divadle, no v tom istom roku o pár mesiacov bol prepustený, pretože príliš veľa pil a chodil do práce opitý. Jeho pitie však malo aj iné následky. Raz sa zobudil za volantom svojho auta na úplne neznámom mieste. Vôbec nevedel, ako sa tam dostal. Mal veľké šťastie, že auto spolu s ním neskončilo horšie. Stávalo sa mu totižto, že mnohokrát za volantom zaspal. Práve po tejto udalosti Anthony prestal piť a už viac ako 41 rokov abstinuje.

Drew Barrymore

wikimedia.org

Drew sa stala slávnou vo veľmi mladom veku. Kvôli veľkému nátlaku, ktorý sa na ňu valil zo všetkých strán, podľahla závislosti na alkohole už keď mala 13 rokov. Práve vtedy sa to všetko začalo. Nespočetné škandály, ktoré robila, sa nachádzali na všetkých titulných stránkach časopisov. Raz sa tak veľmi opila, že sa dostala až do nemocnice. Práve vtedy si povedala, že s tým skoncuje. Išla na osemnásť mesiacov na rehabilitačnú kliniku. Po opustení kliniky pracovala Drew ako servírka a modelka, no pokúšala sa vrátiť späť do Hollywoodu. Nakoniec sa jej to podarilo a dnes patrí medzi najlepšie herečky.

Eminem

wikimedia.org

O raperovej minulosti s drogami toho mnohí vedia naozaj veľa. Sám povedal o sebe veľa aj v jednom dokumentárnom filme. Pred rokmi zmiešal niekoľko druhov drog a predávkoval sa. Záchranárom sa však poradilo zachrániť ho. To, čo mu pomohlo dostať sa zo závislosti, boli jeho dve dcéry.

Kristin Davis

wikimedia.org

Herečka, ktorá je známa najmä zo seriálu Sex v meste, trpí akútnym strachom. Práve kvôli tejto chorobe začala piť a krátko po tom, čo oslávila svojich 25 rokov, sa stala alkoholičkou. Jej najlepšia priateľka sa však nechcela na Kristin len tak pozerať. Presvedčila ju, aby začala chodiť na stretnutia anonymných alkoholikov. Práve tento krok jej veľmi pomohol a odvtedy je Kristin čistá. Dokonca chcela odmietnuť aj úlohu v seriáli Sex v meste, pretože scenár zahŕňal pitie koktailov po celú dobu natáčania. Herečka priznala, že bez alkoholu je jej život omnoho lepší.

Daniel Radcliffe

wikimedia.org

Herec, ktorého preslávila najmä úloha Harryho Pottera, začal upadať do depresií vo veľmi mladom veku. Kvôli tomu, že natáčanie zabránilo hercovi vyrastať ako väčšina detí a bol na neho vyvíjaný veľký nátlak, začal piť. V roku 2015 Daniel priznal, že trpel závislosťou na alkohole. Dnes je však herec úplne čistý a nepije.

Samuel L. Jackson

flickr.com

Samuel chcel byť hercom odjakživa. Kvôli tomu sa rozhodol, že bude navštevovať aj divadelnú fakultu. Síce bol veľmi dobrým hercom, režiséri s ním nechceli pracovať kvôli jeho problémom s alkoholom a drogami. Koncom osemdesiatych rokov sa herec dostal do rehabilitačného centra. Po dokončení liečby hral Samuel vo viac ako 100 filmoch, získal veľa prestížnych ocenení a je vzorným otcom a manželom.

Kelly Osbourne

wikimedia.org

Kelly zdedila niektoré závislosti po svojom otcovi Ozzym. Mladá speváčka sa dostala do psychických problémov, ktoré riešila jedením veľkého množstva piluliek denne. Okrem toho, že mala Kelly veľké depresie, jej neustála nespokojnosť s váhou ju psychicky deptala. Po poslednej rehabilitačnej liečbe Kelly vstúpila do seba a povedala si, že s tým nadobro skoncuje. Začala športovať a nahrávať nový album. Dnes si môžete všimnúť, že Kelly vyzerá omnoho lepšie, ako kedysi.

Sting

wikimedia.org

Pri pohľade na to, ako vyzerá spevák dnes, je len veľmi ťažké uveriť, že Sting bol niekedy fanúšikom alkoholu a halucinogénnych látok. Napriek tomu to však naozaj tak bolo. Kvôli drogám Stinga opustila prvá manželka, s ktorou mal dve deti. Po jednom z najhorších období, ktoré Sting prežil, sa rozhodol, že začne nový život. Čoskoro sa jeho piesne začali hrať vo všetkých rádiách. Dnes je Sting vzorným manželom a otcom šiestich detí.

Steven Tyler

wikimedia.org

Sex, drogy a rock-n-roll. To bol životný štýl speváka Stevena Tylera. Po dlhých dvadsiatich rokoch sa mu podarilo nad závislosťou vyhrať a zbaviť sa jej aj s pomocou svojej druhej manželky.

Elton John

wikimedia.org

Veľmi charizmatický spevák, ktorý je tvorcom mnohých hitov, začal užívať drogy už v mladosti, aby prekonal plachosť. Postupne však začal strácať svojich najbližších, ktorí to s ním nevedeli vydržať. V roku 1975 Elton skoro zomrel na predávkovanie, no to ho aj tak úplne nepresvedčilo, aby začal proti tomu bojovať. Rozhodol sa tak až v roku 1990, kedy podstúpil rehabilitačný liečebný kurz. Elton strávil veľkú časť jeho života uzatvorený do seba a bez priateľov.

Britney Spears

flickr.com

Známa blonďavá speváčka má toho za sebou už naozaj veľa. Medzi hviezdy sa dostala veľmi skoro. Najprv začala spievať v zbore, neskôr vystupovala v televízii, až nakoniec rozbehla svoju vlastnú sólovú kariéru. Nahrávanie troch veľmi úspešných albumov tri roky po sebe, dodržiavanie veľmi prísneho rozvrhu a mnoho peňazí v kombinácii so slávou sa jej však nepodarilo zvládnuť. Toto všetko dohnalo Britney k užívaniu drog a alkoholu. Bol to však jej otec, ktorý ju od tohto všetkého zachránil. Britney, ktorá bola obklopená znovu svojimi blízkymi, sa dostala preč od drog a alkoholu. O pár rokov neskôr sa úspešne vrátila do sveta hudby.

Pozri aj: 15+ svetoznámych celebrít bez mejkapu. Tieto zábery vám dokážu, že nie sú výnimočnejšie ako obyčajní ľudia

brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články