Foto: Paramount Pictures

/ 70 / Ľuboš Belko
Niekedy nás filmy dokážu rozosmiať, inokedy zas vykoľajiť.

V prípade tohto zoznamu hovoríme o kúskoch, ktoré nás nielen prekvapia, ale aj pekne rozhorčia. Teda v prípade, že by ste boli naozaj pozorným divákom a dokázali by ste zachytiť aj ten najnenápadnejší detail. Pokiaľ vo voľnom čase radi venujete pár hodín blockbustrom, ktoré dosahujú vysoké hodnotenia, je veľká pravdepodobnosť, že ste tieto filmy videli. V nasledujúcom zozname sa však dozviete, že ste ich nemuseli pozerať do samotného konca na to, aby ste poznali záverečných 20 minút. A možno ešte o čosi viac.

Návrat do budúcnosti

Amblin Entertainment

Áno. Návrat do budúcnosti. Ten návrat do budúcnosti, ktorý je už dnes návratom do tej najhlbšej nostalgie, pozná takmer každý. Nemôže tomu byť inak, v hlavnej úlohe sa objavil Michael J. Fox a réžiu viedol Robert Zemeckis. Keby ste však boli pozorní počas úvodných titulkov, mohli by ste predpokladať, že Martyho výlet do budúcnosti nepôjde zrovna ako po masle. Pohľadnica s parodujúcou fotografiou Harryho Lloyda visiaceho na hodinovej veži bola celkom zjavnou nápovedou.

Star Trek: Do temnoty

Paramount Pictures

V momente kedy Kirk prichádza za Admirálom Marcusom, aby bol znova obsadený do pozície kapitána, sa zároveň chystajú aj prebrať plán, ako zajať Khana. Marcusove plány však neznejú veľmi pochopiteľne. Na jeho stole môžeme vidieť modely lodí hviezdnej flotily, zatiaľ čo rozpráva o militarizácii. Keď sa pozrie na poslednú loď, urobí vo svojom monológu záhadnú pauzu. Išlo o Jamesovu loď a keby sme zamerali na tento detail, mohli by sme predpokladať, čo Kirka očakáva.

Prekliaty ostrov

Paramount Pictures

Teddyho partner Chuck je v skutočnosti doktor, ktorý zohráva úlohu, v ktorej sa snaží zachrániť Teddyho. Keď po prvýkrát prichádzajú na ostrov, pýtajú sa ich, či so sebou nesú zbrane. V tejto scéne vidíme ako sa Chuck trápi s puzdrom na pištoľ, čo znamená, že nevie ako ho používať a v realite nevykonáva policajnú prácu. Jeho nedostatok skúsenosti Teddyho zaujme, no rozhodne sa nezaoberať sa touto myšlienkou. Všetko do seba následne zapadá, keď sa Teddy dozvie pravdu.

Na vlásku

Walt Disney Animation Studios

Stačí nám vidieť prvých pár minút tejto rozprávky, aby sme pochopili, že Rapunzel sa vydá na dlhú cestu, plnú dobrodružstiev. Hračky nad jej posteľou mapujú väčšinu udalostí naprieč filmom. Nachádza sa tam hračkársky chameleón (Pascal), gumená kačička (neskôr ju môžme vidieť neďaleko hostinca), dreveného koňa (Maximus) a podobne.

Spider-Man 3

Columbia Pictures

Keď je Harry vo forme Zeleného diabla, zaútočí na svojho priateľa, ktorým je Peter Parker. Súboj sa vyvinie v to, že Harry skončí s amnéziou. Peter a Mary Jane ho navštívia v nemocnici, kde sa opäť stanú priateľmi. Keď odchádzajú, sestra povie Harrymu, že má milých priateľov, na čo on odpovedá, že by za nich položil život. Vďaka tomu už môžeme tušiť, čo sa bude odohrávať, keď niekto tento citát vo filme zopakuje.

Dokonalý trik

Warner Bros.

Na konci filmu sa dozvieme, že Alfred potajomky spolupracoval so svojím dvojčaťom. To sme však mohli vytušiť aj sami, keď Robert, ktorý bol Alfredovym rivalom, čítal jeho denník. Situácie opisovali detstvo bratov, keďže bolo veľakrát použité slovo „my“. Ďalšia nápoveda prišla počas triku s vtáčikom, keď sa malý chlapec spýtal: „Ale kde je jeho brat?“ Vtedy zostal Alfred veľmi zmätený.

Ace Ventura: Zvierací detektív

Warner Bros.

Náhly záver tejto „nervydrásajúcej“ detektívky spôsobil veľa zmätku a pobavenia zároveň. Ace tu všetkým vysvetľuje Finklove pohnútky a odhalí, že Einhorn nebola tým, kým sa javila. Ako dôkaz strhne jej šaty tak, aby každý videl, že je v skutočnosti mužom. Najšťavnatejšia narážka však ležala na jej stole.

Saw 3D

Lionsgate

To je ten film z roku 2010. Teda v poradí už asi deviaty diel jednej nikdy-nekončiacej série. Fakt, že záhadnou postavou je Gordon, sme opäť mohli vytušiť už dávno. Už len preto, že prežil. V tomto filme neprežije nikto, pokiaľ na to nie je dobrý dôvod. Okrem toho sa Gordon znenazdajky objavil na stretnutí pozostalých, ktoré zorganizoval Bobby. To, že sa nevrátil len kvôli jedinej scéne, nám mohlo napadnúť okamžite, čo už bolo jasné potom, ako začal spolupracovať s Kramerom.

Súmrak mŕtvych

Big Talk Productions

Celý dej filmu je nám sprostredkovaný už na začiatku filmu, keď Danny rozpráva o tom, aké majú on a Shaun plány. „Viete čo by sme mali robiť zajtra? Ďalej piť. Najprv Bloody Mary (Mary je meno prvého zombie, ktorý ich napadne), niečo si pôjdeme zahryznúť do King’s Head (keď idú k Shaunovej mame, pohryzie zombie jeho nevlastného otca do krku), dáme si zopár v Little Princess (Shaun zachráni pár menom Dave a Diana, ktorý žijú s „princeznou“ Liz), zatúlame sa naspäť a bum… späť pri bare na pár panákov“ [Shot – (ang.) Panák, Výstrel] (film sa končí scénou v bare, kde nastane kolosálne zúčtovanie s chodiacimi mŕtvymi).

James Bond: Casino Royale

Columbia Pictures

V úvodných titulkoch tohto filmu vidíme Vesper Lynd vyobrazenú ako srdcovú a pikovú kráľovnú zároveň. Predstavuje teda symbol lásky, avšak popritom značí aj nešťastie a zradu. Charakter a úmysly tejto postavy tak boli predstavené ešte predtým, než sme ju videli v akcii.

Strážcovia Galaxie

Marvel Studios

Groot vyzerá ako postava autora Shela Silversteina z knihy Strom, ktorý dáva. Tí, ktorí tento príbeh čítali, si mohli tipnúť, ako film skončí. Groot sadí kvety, pomáha svojim priateľom, stráca vetvy a nakoniec sa obetuje pre medvedíka, ktorého bezprostredne ľúbi.

Pozri aj: 11 trikov, ktoré sa nachádzajú v každom filme, no doteraz ste si ich nevšimli. Tieto detaily sú však pre filmy kľúčové

brightside.me


Komentovať (0)