Foto: wikia.com

Ľuboš Belko / / Film
Americké televízie nám prinášajú mnoho nových alebo pokračujúcich seriálov, ktorých sa nevieme dočkať. Vďaka množstvu knižných a komiksových adaptácií sa skutočne máme na čo tešiť.

Pre fanúšikov kvalitných filmov boli vždy seriály niečo ako nižšia trieda zábavy. Snímky vysielané v televízii s omnoho nižším rozpočtom, menej známymi a atraktívnymi hercami. Scenár sa v týchto prípadoch tiež nešplhal so svojou kvalitou vysoko. Preto boli často považované za zavrhnutia hodné a veľa ľudí stihlo túto formu pohyblivých obrázkov odsúdiť skôr, než im dali šancu. V dnešnej dobe sa však svet posúva ďalej. A s ním aj svet seriálov.

Vďaka vyšším rozpočtom, komiksovým a knižným adaptáciám, netradičnejšiemu prístupu a Netflixu sa však produkcia seriálov rozrástla ako počtom jednotlivých kúskov, tak aj počtom fanúšikov. V súčasnosti sú seriály veľmi obľúbeným a vyhľadávaným zdrojom zábavy. Keďže si čoraz menej ľudí dokáže nájsť čas, je príbeh rozdelený na epizódy úplne ideálna alternatíva. Tu je zoznam tých, na ktoré sa už nevieme dočkať počas najbližšieho roka.

Master of None

Hovoríme o Americkej komédii, ktorá sa pohráva s námetom komedianta menom Aziz Ansari, ktorý sa objavil aj v hlavnej úlohe. Vyobrazuje osudy 30-ročného herca. Seriál sa natáčal v New Yorku a štandardne má 10 epizód počas každej série. Druhá séria mala premiéru 12. mája.

American Gods

Seriál mal premiéru na Starz, v súčasnosti sa vysiela prvá séria a plánuje sa aj pokračovanie. Natočený je na motívy knihy Neila Gaimana a teší sa veľkej popularite. Príbeh sleduje osud muža, ktorý bol predčasne prepustený z väzenia, kvôli náhodnej smrti jeho ženy. Dostáva sa do konfliktu s bohmi, ktorí sa adaptovali na americký život. Atmosféra je budovaná temným napätím a seriál sa stáva čoraz viac obľúbeným.

Riverdale

Je to seriál, ktorý je založený na komiksoch vydavateľstva Archie Comics. V súčasnosti sa vysiela už rok a nové epizódy neustále pribúdajú. Jeho obľúbenosť rastie raketovou rýchlosťou. Ide o tínedžerskú drámu takisto s veľmi temnou a ponurou atmosférou.

The Gifted

The Gifted je nadchádzajúci seriál založený na komiksoch zo série X-Menov. Nie je isté, či sa zatiaľ ukáže aj na našich či českých obrazovkách, no vďaka spomínanému Netflixu sa nemusíme báť, že by k nám nedorazil. Hovoríme o druhom seriáli točenom na motívy tohto komiksu.

I’m Dying Up Here

Americká komediálna dráma, ktorej premiéra bola pred tromi dňami na stanici Showtime. Vznik seriálu bol oznámený v januári minulého roka a okamžite po predložení návrhu bol objednaný pilotný diel založený na obľúbenej knihe Williama Knoedelsedera. Príbeh sa odohráva v roku 1973 a rozpráva o autoroch stand-up vystúpení v komediálnom klube na Sunset Strip.

13 Reasons Why

Príbeh, založený na novele s rovnomenným názvom z roku 2007 podľa autora menom Jay Asher, bol prenesený na obrazovky internetového vysielania Netflixu. Dej sa odohráva okolo stredoškoláka a jeho kamarátky, ktorá spáchala samovraždu po neustálom šikanovaní. Zanechala však po sebe krabicu plnú kazetových nahrávok, ktoré obsahujú 13 dôvodov, prečo ukončila svoj život.

I Love Dick

Opäť seriál z americkej produkcie, opäť podľa knihy. Vysielanie začalo pred mesiacom a už z traileru sa dá usúdiť, že ide o naozaj jedinečný kúsok.

When the Street Lights Go On

Je to mysteriózny seriál z dielne Paramount Television. Pojednáva o vražde mladého dievčaťa a jej učiteľa za záhadných okolností. Premiéra nie je bližšie špecifikovaná, ale je naplánovaná na rok 2017.

Fargo

Ide o Americkú krimi drámu s prvkami čierneho humoru, ktorá sa v priebehu krátkeho času stala veľmi obľúbenou a cenenou. Má závratné čísla, pokiaľ hovoríme o hodnotení. Jedná sa o adaptáciu filmu z roku 1996, ktorého autormi sú bratia Coenovci. Film je považovaný za jeden z ich najlepších kúskov. Premiéru mal tento seriál už v roku 2014 na Americkom FX. V súčasnosti sa vysiela tretia séria. O vzniku štvrtej série sa stále špekuluje, ale tento seriál je rozhodne hodný zmienky a určite aj pokračovania.

Cloak & Dagger

Seriál vzniká podľa komiksu s rovnakým názvom. Je zasadený do Marvel univerza a naväzuje na filmy a ostatné seriály z tohto prostredia. Rozpráva o osudoch Tandy Bowen a Tyrona Johnsona, dvoch tínedžerov, ktorí vyrastali v rozličných podmienkach a pociťujú voči sebe silnú náklonnosť. Po čase si uvedomujú, že ich supersily fungujú lepšie, pokiaľ sú spolu, avšak vzťah, ktorý medzi sebou majú, robí z ich už tak komplikovaného života ešte väčšiu výzvu.

Pozri aj: 15 seriálov, ktoré možno nepoznáš, no všetci čo ich videli, ich hodnotia vysoko pozitívne

en.wikipedia.org, imdb.com
0
Komentovať (0)