Ilustračné foto: Pixabay

Americký vojak sa počas druhej svetovej vojny zaľúbil do 18-ročnej francúzskej ženy.

Odkedy sa tento pár na východe Francúzska odlúčil, prešlo už 75 rokov. A až po tejto neuveriteľne dlhej dobe sa im konečne podarilo opäť pretnúť svoje osudy. KT Robbins bol len 24-ročný vojak, keď jeho zrak spočinul na prekrásnom dievčati zo severovýchodného francúzskeho mesta Briey v roku 1944. Ona mala vtedy len 18 a on zúfalo potreboval oprať svoje veci. Vtedy na scénu vstúpila jej matka, ktorá americkému vojakovi pomohla.

Netrvalo dlho a medzi mladou dvojicou vznikli hlboké city. Robbins však musel po dvoch mesiacoch mesto opustiť a bojovať na východnom fronte, odkiaľ sa za Jeannine už nikdy nevrátil. Tá však bola podľa jej vlastných slov pre televíziu France 2, natoľko oddaná, že sa dokonca začala učiť anglicky, keby sa po ňu Robbins vrátil. Nestalo sa.

Nový život v novej zemi

Na konci vojny, v roku 1945 sa Robbins vrátil do rodných Spojených štátov, kde si neskôr našiel ženou a prežil s ňou dlhý a spokojný život. Spoločne s ňou pracoval v Mississippi 50 rokov v železiarstve až do jej smrti v roku 2015, kedy sa dožila úctyhodných 92 rokov. Jeannine však Robbinsovi z mysle nikdy nezišla. Celé desaťročia mal odloženú jej fotku.

Pomohla práve skrytá fotka

Túto fotku neskôr ukázal skupine novinárov, s ktorými robil rozhovor. Povedal im, že by sa chcel do francúzskeho mesta vrátiť a s láskou svojho života sa opäť stretnúť. Vtedy ešte predpokladal, že Jeannine už nie je medzi nami. Novinárom sa ju však podarilo vystopovať, a tak bolo ich stretnutie zrealizované tak, ako si ho obaja vysnívali.

Ich pohľady sa opäť stretli po 75 rokoch a dokázali svetu, že pravá láska skutočne exituje, navzdory skepticizmu modernej doby. „Vždy som ťa miloval. Nikdy si neopustila moje srdce,“ povedal Robbins svojej dlho odlúčenej polovičke. Keď sa Jeannine opýtala, prečo sa nikdy nevrátil, vysvetlil jej, že keď sa zobral so svojou ženou, už to nemohol spraviť. Po pár hodinách musel Robbins odísť, no dvojica si sľúbila, že sa opäť stretne.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )