Foto: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Vláda dnes schválila aktualizovaný COVID automat a nové rozloženie okresov.

Epidemiologická situácia okolo nového koronavírusu sa za posledný týždeň na Slovensku stabilizovala, dokonca mierne zlepšila. Krajina tak nemusí pristupovať k sprísňovaniu opatrení a zatváraniu ekonomiky. Ešte však nie je čas na uvoľňovanie opatrení. V utorok o tom na tlačovej konferencii informoval Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva.

Aktualizovaný COVID automat

Vláda dnes aktualizovala a schválila nový COVID automat, ktorý začne platiť od pondelka 22. marca. V čiernej zóne a štvrtom stupni varovania bude 20 okresov, evidujeme teda výraznejší pokles. V bordovej zóne máme 55 okresov a v červenej sú 4.

Platnosť negatívneho testu na ochorenie COVID-19 v zamestnaní je pri čiernych a bordových okresoch sedem, v červených 14 a v ružových 21 dní. V čiernych okresoch je zakázaný vstup aj výstup z okresu. Pri bordových, červených a ružových okresoch je pohyb medzi okresmi možný len s testom s platnosťou sedem dní.

Čierna farba – 4. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 20 okresov:

  • Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom, Žilina

Bordová farba – 3. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 55 okresov:

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I-V, Brezno, Bytča, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Komárno, Košice I-IV, Košice – okolie, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš,, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nitra, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Zlaté Moravce, Zvolen
Foto: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Červená farba – 2. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 4 okresy:

  • Kežmarok, Námestovo, Nové Zámky, Tvrdošín
0
Uložiť článok
Komentovať