Foto: Facebook/ SOS linka pre zvieratá v núdzi

So zlomenými panvovými kosťami čakal v pivnici na svoj koniec.

S týraním zvierat sa stretávame žiaľ až príliš často. Zvieratá sa nevedia brániť a často doplácajú na svoju oddanosť voči nám, pritom mnohí si na nich len vylievajú svoju zlosť a frustráciu. K smutnému prípadu došlo aj v Medzilaborciach, kde kvôli ľudskej hlúposti a bezcitnosti trpel nevinný psík.

Obrovské utrpenie má za sebou fenka z východného Slovenska. Podľa obyvateľov bytovky pes vyskočil z okna na treťom poschodí sám. Po páde ho s vykrútenými zadnými labkami odvliekli z chodníka do pivnice, kde ho uložili na paplón a doniesli mu misku s vodou. V takomto stave ho našli po troch dňoch ochranári – bezvládneho, v ukrutných bolestiach a so silným opuchom na nohách.

Posted by SOS linka pre zvieratá v núdzi on Monday, 21 August 2017

K utrápenému psíkovi privolali veterinára. „Zviera bolo nájdené s fraktúrou panvových končatín, čo potvrdil aj röntgen. Bol prevezený na vyššie špecializované pracovisko,“ vyjadrila sa veterinárna lekárka Lenka Lisá pre TV JOJ. Podľa ochranárky musel trpieť silnými bolesťami, keďže má komplikované zlomeniny a veterinári budú zvažovať, či nebude lepšie psíka uspať.

Posted by SOS linka pre zvieratá v núdzi on Monday, 21 August 2017

Posted by SOS linka pre zvieratá v núdzi on Tuesday, 22 August 2017

Čaká ho operácia a len čas ukáže, či ešte niekedy bude chodiť,“ dodala veterinárka. Obyvatelia trvajú na tom, že pes vypadol z okna sám, pretože okno bolo otvorené. S tým však veterinárka nesúhlasí: „Mohli ho biť, naháňať alebo ho rôznymi spôsobmi stresovať, no sám by nevyskočil.“ Môžeme sa len spoliehať na to, že polícia prípad dostatočne vyšetrí a podobný prípad sa už nebude opakovať.

Pozri aj: V okolí mesta Bombaj sa túlajú modré psy. Tu je smutný dôvod ich netypického sfarbenia

SOS linka pre zvieratá v núdzi
Uložiť článok

Najnovšie články