Zábery zo seriálu Sefixy Foto: Netflix

Kontroverzný seriál z konzervatívneho Poľska skúma orgazmy. Na Slovensku aj vo svete patrí momentálne medzi najsledovanejšie.

Aktuálne na prvých miestach rebríčka Top 10 na Netflixe nájdeme originálny poľský seriálový počin, ktorý sa teší úspechu medzi divákmi po celom svete. Cieľovka tohto streamovacieho giganta totiž miluje sex, moderné technologické vychytávky a jemnú kontroverziu. To všetko má seriál s príznačným názvom Sexify, ktorý sa zameriava na to, čo chcú všetci – orgazmus. 

Je zasadený do atraktívneho vysokoškolského prostredia a predovšetkým na jeho internát, kde ho poriadne žije. Hlavnou hrdinkou seriálu je mladá študentka Natalia, ktorá musí v každom predmete vynikať, dosahovať najlepšie známky a prinajmenšom byť aj najlepšou zo školy, aby sa dostala na technologickú súťaž.

Všetci myslia iba na sex

Dlho pracovala na vývoji aplikácie, ktorá skúma ľudský spánok. Keď však do školy príde nový profesor, nie je jej témou očarený. Hľadá skôr niečo, čo by zaujalo úplne každého, chce niečo, čo je viac sexy ako spánok.

Napriek tomu, že sa Natalia nikdy o sex nezaujímala, z pozorovania svojho okolia vie, že pre ostatných je dôležitý a v istom momente si uvedomuje, že ľudia nemyslia na nič iné. Na pomoc sa rozhodne osloviť dvojicu dievčat, ktoré majú v tomto smere bohaté skúsenosti. Obe však zároveň bojujú s osobnými problémami v sexuálnej oblasti.

Záber zo seriálu Sexify Foto: Netflix

Za zvuku sexuálnych vzdychov dievča bez skúseností skúma orgazmy

Rozhodne sa vytvoriť laboratórium masturbácie a pomocou rôznych pomôcok, s ktorými skúmala spánok je odhodlaná vytvoriť svoju aplikáciu, zameranú na orgazmus. Ak táto premisa znie šialene, verte, že skutočnosť je ešte bláznivejšia. Dievčatá sa dostávajú do rôznych bizarných situácií a aby sa experiment podaril, musia skúmať svoje vlastné dosahovanie orgazmov. Napokon sa projekt stane úspešným až vďaka masívnemu študentskému sexuálnemu experimentu.

Do toho všetkého hrá v seriáli hudba plná ženských sexuálnych vzdychov, ktorá je výborným kontrastom ku hlavnej hrdinke, ktorá má problém s nadväzovaním medziľudských vzťahov, nie to ešte tých intímnych.

Sexify je nevšedný tým, že vznikol v Poľsku a vzhľadom na svoju tému môže pôsobiť dosť kontroverzne. Dokonca jedna z hlavných postáv sa musí spovedať zo svojich hriešnych sexuálnych činov, ktoré uskutočnila ešte pred svadbou.

Atraktívny pre divákov na Slovensku, aj vo svete

V uplynulých dňoch sa seriál medzi slovenskými divákmi tešil veľkej obľube. V rebríčku sledovanosti sa držal na druhom mieste, dnes o jednu pozíciu klesol a podobný trend drží aj po celom svete.

V hlavnej úlohe prináša kontrastné charaktery postáv. Kým Natalia túži dosiahnuť úspech v školskej súťaži a párty či vzťahy nie sú nič pre ňu, jej najlepšia priateľka Paulina stojí pred svadbou, má však dilemy so svojím neuspokojivým sexuálnym životom. Monika je zas typ krásneho dievčaťa z bohatej rodiny, ktorá by mohla mať úplne každého muža. Dosiahnuť orgazmus však vie iba s jedným.

Záber zo seriálu Sexify Foto: Netflix

Vibrátory, penisy a ich presné parametre

Zber údajov do pripravovanej aplikácie sa tak zdáva ešte zložitejším, než sa možno zdalo. A aj keď na vysokej škole je sex prítomný všade, nemusí byť vždy uspokojivý. V seriáli sú dôležité aj samotné rekvizity, v tomto prípade najrôznejšie vibrátor alebo dokonca penis vymodelovaný v 3D tlačiarni.

Sexify sa stavia otvorene ku ženskej masturbácii a nevenuje sa otázke či, ale ako najlepšie môže žena dosiahnuť orgazmus. Ani tento prvok nie je stále bežným v kinematografii 21. storočia. V niektorých sekvenciách sa mení na sexuálnu výchovu zbavenú akýchkoľvek stereotypov alebo škatuľkovania. Teda úplne otvorene a bez akejkoľvek hanby.

Aplikácia na optimalizáciu orgazmov?

Podarí sa dievčatám napokon vytvoriť aplikáciu na optimalizáciu orgazmu a ako prebiehajú ich samotné sexuálne experimenty? Seriál Sexify vo svojich ôsmych častiach zaručene rozdelí divákov do dvoch kategórií, kde nie je nič uprostred. Už iba samotným nápadom však ide o originálny počin, ktorý skúma predovšetkým ženskú sexualitu a pozornosť si nepochybne zaslúži.

Podobne rozporuplné sú aj divácke hodnotenia. Ak však hľadáte dobrú oddychovku a nevyhýbate sa týmto témam, Sexify je nepochybne zaujímavým dielom, pri ktorom sa navyše dobre zabavíte.

Nalaďte sa na jeho atmosféru krátkou ukážkou:

flixpatrol.com
0
Uložiť článok
Komentovať