Foto: Facebook (My sme les)

V Tatranskom národnom parku platí zákaz zasahovania do lesného porastu.

Ide o najprísnejšie chránené územie. Bagrista v Tichej doline však neváhal a zákaz pokojne odignoroval. Fotografia pochádza od hnutia My sme les, ktoré ho publikovalo na svojom facebookovom profile. Fotografia vznikla 19. septembra a ako uvádza samotné hnutie, bola zhotovená „asi 800 metrov od hlavnej doliny“.

V tomto prípade hovoríme o poškodení pôdneho a vegetačného krytu. Nielen, že bager nemá najmenšie právo tu zasahovať, ale je nemysliteľné, aby sa na takomto mieste vôbec vyskytoval.

Tichá dolina je najväčšou dolinou na južnej strane Vysokých Tatier a je dlhá takmer 16 kilometrov. Mimo iného ide aj o obľúbenú turistickú trasu, preto nie je veľmi pravdepodobné, že by bol bager natoľko nenápadný, aby si ho nikto nevšimol. Aby sa tu bager vôbec mohol vyskytovať, musel byť mať povolenie od štátnej ochrany prírody.

Autor fotografie, ktorý je členom iniciatívy My sme les, Karol Kaliský, tvrdí, že bager pôvodne vykonával práce v rámci protipovodňových opatrení. Odrazu sa však vydal smerom k chránenej časti doliny, kde sa pustil do ťažkej práce. V súčasnosti sa už prípadom zaoberá Správa Tatranského národného parku.

mysmeles
Príbehy
0
Komentovať (0)