ZAZ - Colours of Ostrava 2014 (18.7.2014)

Slovenský fotograf Zdenko Hanout, ktorý je už roky synonymom kvality pod pódiámi akéhokoľvek druhu, pripravuje ďalšiu výstavu fotografií. Rovnako ako vlani či predvlani predstaví...

Slovenský fotograf Zdenko Hanout, ktorý je už roky synonymom kvality pod pódiámi akéhokoľvek druhu, pripravuje ďalšiu výstavu fotografií. Rovnako ako vlani či predvlani predstaví svoju tvorbu prostredníctvom Music In Pictures s príznačným dodatkom 2014. Dejiskom bude po prvý raz River’s Club nachádzajúci sa na ukotvenej lodi na pravej strane Dunaja v Bratislave. Známy je aj dátum vernisáže a samotnej výstavy – streda 20. mája 2015. Vstup na podujatie je voľný.

zdenko_hanout_portrait_2015_foto_archiv

Zdenko Hanout sa v roku 2014 zameral na viacero druhov hudobných vystúpení. Okrem podujatí, ktoré fotografuje už pravidelne (Nova Rock, Colours of Ostrava, Bratislavské Jazzové Dni), nazrel o čosi viac aj do sveta opery a muzikálov. Do tejto kategórie spadá napríklad Operný benefičný galakoncert v drevenom kostole v Kežmarku, fotografia Mirky Partlovej z Muzikálového festivalu v Brusne, či záber speváčky Adriany Kučerovej, ktorý zachytil počas galakoncertu Under My Spell k 25. výročiu Nežnej revolúcie.

Rodák z Humenného opäť nevynechal ani zábery zo vzduchu, zo zákulisia hudobných podujatí (Avishai Cohen a Martin Valihora), nafotil francúzsku divožienku Zaz, cimbalistu Cigánskych diablov Ernesta Šarköziho, talianskeho speváka Maria Biondiho, slovenských Korben Dallas v priestoroch Starej tržnice v Bratislave, britského pesničkára Finka na festivale BA City Beats alebo legendárneho speváka Led Zeppelin Roberta Planta. Fotografie, na ktorých zdokumentoval legendárnu formáciu Dream Theater na jej koncerte v Bratislave, na sociálnych sieťach v auguste 2014 komentovali a zdieľali tisíce ľudí z celého sveta. “Fotografovať koncert týchto majstrov muzikantov bolo samo o sebe pre mňa veľkou výzvou. Chcel som počas prvých skladieb zachytiť tie správne emócie, skalných fanúšikov vo vytržení, hru na nástroje a myslím, že sa to podarilo, nakoľko si ich všimol aj sám John Petrucci a zdieľal ich,” povedal o týchto fotografiách 32-ročný fotograf.

Pozvanie na výstavu Music in Pictures 2014 prijalo niekoľko významných osobností. Tým hlavným bude operný basista svetového mena a špecialista na Verdiho Štefan Kocán, ktorý vystupoval v milánskej La Scale i newyorskej Metropolitnej opere. Vystúpi s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky ŠD Košice a SND Bratislava. Zdenko Hanout ho vlani zvečnil na portrétnych fotografiách, ale aj priamo “na mieste činu” – v Mozartovej opere Don Giovanni. Tanečným hosťom bude nadnárodná tanečná skupina CreDance a hosťom zo sveta módy mladá návrhárka známa pod značkou Aidastyle. O vegetariánske chuťovky sa na výstave postarajú šikovné dievčatá z BiteMe a sucho v hrdlách zahasí vinárstvo Chateau Romanov.

Zdenko Hanout pôsobí na poli fotografie 16 rokov, má za sebou sedem samostatných autorských výstav a mnoho úspešných spoluprác. Tento rok sa okrem iného chystá fotografovať koncert Limp Bizkit v Bratislave, festivaly VivaMusica! a Colours of Ostrava. Jeho tvorbu si môžete pozrieť aj na stránke www.hanout.eu.

Viac informácií o podujatí nájdete tu.

Uložiť článok

Najnovšie články