Foto: Unsplash

Nie je žiadnym tajomstvom, že praktické zručnosti s každou generáciou klesajú vo svojom zastúpení.

Podľa prieskumu OnePoll, ktorý vznikol na požiadavku Alarm.com, sú moderní otcovia nielen horší konštruktéri, ako predošlá generácia, no zároveň im v domácnostiach chýba štandardné náradie. Výskum pozostával z tisícky babyboomerov (nar. v rokoch 1946 až 1964) a z tisícky mileniálov (nar. v rokoch 1985 až 1995). Výsledky hovoria, že pokiaľ sa v domácnosti niečo pokazí, viac ako polovica mileniálov radšej zavolá profesionála, ako by sa mala s problémom vyrovnať po svojom.

Pochopiteľne toto sa týka aj iných zručností. Omnoho menej mileniálov ako boomerov je schopných vymeniť pneumatiku na aute, odopchať záchod či dokonca spraviť tak jednoduchý úkon ako je otvoriť zaváraninový pohár. Problém má však v základy v tom, že mileniáli nevlastnia náradie. Vŕtačku má doma len 46% z nich, rebrík sa vyskytuje u 49% a kladivo len u 32%, čo je šokujúce v porovnaní s boomermi, z ktorých kladivo vlastní až 93%.

Unsplash

Kde je príčina?

Obe generácie sa zhodli na tom, že za všetko môže čoraz zložitejšia technika. Definícia zručnosti sa mení aj podľa 79% mileniálov. Súhlasilo však s nimi aj 74% boomerov. “Technológie v bežnej domácnosti sa vyvíjajú. Smart technika si vyžaduje profesionálnu podporu,” hovorí Anne Ferguson, viceprezidentka marketingu v Alarm.com. “Tak ako sa vyvíja úloha otca v domácnosti, vyvíja sa aj definícia zručnosti.

Unsplash

Mileniáli sú však rozhodne zručnejší pri oprave techniky, než pri bežných zručnostiach a zároveň majú väčšiu tendenciu tráviť svoj voľný čas, ktorý pochopiteľne uprednostňujú pred konštrukčnými činnosťami.

unilad.co.uk, alarm.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )