Foto: Cestou necestou

S jeseňou prichádza tradične aj nová šnúra festivalu Cestou necestou, tentokrát až 21 mestách Slovenska, v ktorých sa môžeš tešiť na desiatky inšpirujúcich prednášok.

Dychberúce zábery, posúvanie hraníc možného, či skôr nemožného, cestovateľské rady, životné posolstvá, ale aj pokora v samotnom cestovaní, sa preženie Slovenskom v termíne od 16. októbra do 28. novembra 2019. 

Cestovateľská lahôdka v podobe najväčšieho podujatia od 8. do 10. novembra 2019 v bratislavskom DK Ružinov s 50 prednáškami v 3 sálach poriadne prevetrá aj skúsených cestovateľov, ktorí čo-to už preskákali. Zahraniční hostia z Nepálu, Fínska, či režiséra z Českej republiky budú doplnené o domáce zastúpenie, či malou ochutnávkou balkánskej kultúry v podobe Albánskeho konzulátu.

Návštevníkov čakajú prednášky o skialpe, vysokohorskej turistike, paraglidingu cez všetky horstvá sveta až po plavby na plachetniciach na druhom konci sveta, úctyhodne životné štýly či nezištné dobrovoľníctvo. Dlhodobé cestovanie, ale aj po cestách necestách s deťmi a Slováka, ktorý navštívil všetky krajiny sveta. To všetko doplnené o workshopy, diskusie, prezentácie neziskových organizácii, či koncerty spolu s akrojogou a ochutnávkou exotického jedla pod jednou strechou.

Foto: Cestou necestou

V slovenských mestách sa vyberieme od horských masívov Ťanšanu, Patagónie, Kaukazu, Pamíru, Himalájí, cez magický Karakoram s výstupom na 8047 metrov vysoký BROAD PEAK. Nemôže chýbať PCT trail spolu s kanadským Rockies v podaní zakladateľa festivalu Miša Knitla. S Milom Daníškom sa prejdeme cez najkrajšie výhľady Mt. Blancu, či jeden z najťažších hrebeňov Európy – korzickú GR20. Nezabudli sme ani na Slovensko a povestnú cestu SNP, Jánošíka, ktorý utiekol do Nepálu, ale aj krutú realitu Indie.

Foto: Cestou necestou

Na punkáča cez Južnú Ameriku alebo stopom po pobaltských krajinách. Predstavíme vám prvého profi futbalistu v Libanone aj Slovenku, ktorá založila školu vo vojnou postihnutej Rwande. Memento ľudského zlyhania bude Černobyľ a mesto duchov Pripjať.

Foto: Cestou necestou

Po vlastnej osi sa dostaneme do Sýrie ešte pred vojnou, na červenom skútri do Škandinávie, pionierom do Kirgizska alebo vám predstavíme unikát – jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú. Štvorčlenná ženská posádka naprieč Gruzínskom a Arménskom, ale aj za volantom nesmrteľnej Buchanky naprieč Pamír „highway“. Predstavíme krajinu večného ohňa – Azerbajdžan.

Foto: Cestou necestou

Ako sa dá prežiť Thajsko za cenu dovolenky v Európe, Seychely bez cestovky, ale aj jeden rok života v Japonsku? Najodľahlejšie zákutia planéty zastúpi Kamčatka a dovolíme si aj taký kúsok, ako paragliding v Antarktíde! Za polárnym kruhom navštívime magické Lofoty, najkrajšie zábery Nového Zélandu, kde poputujeme na kolesách, nohách alebo lyžiach. Vystúpime z komfortnej zóny a 9 mesiacov prežijeme v dodávke, hra na gitare bude našim chlebom a viete, aké to je, vrátiť sa po 5 rokov z ciest domov?

Predstaví sa aj najčerstvejší člen tímu – Gabo, ktorý vás uchváti profi zábermi z jeho 3 mesačnej ceste po Islande.

Kompletný zoznam miest je prístupný na festivalovej stránkefacebooku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )