Foto: STA/AP

Opäť otvoria školy, s výnimkou starších študentov, ďalej obchody a iné prevádzky, múzeá či knižnice.

Všetky reštaurácie, bary a hotely v Rakúsku budú až do začiatku januára zatvorené. Tamojšie orgány však povolili od 24. decembra vstup na lyžiarske svahy.

V Rakúsku platia tvrdé obmedzenia od 17. novembra, keď sa začal tzv. lockdown, ktorý potrvá do nedele 6. decembra. Počas neho platí zákaz vychádzania po celý deň. Opustiť miesto bydliska je možné len z dôvodu výkonu práce, pokrytia základných potrieb každodenného života, vrátane návštevy lekára, výkonu práv a rodičovských povinností, pomoci v núdzi či fyzickej regenerácie.

Reštaurácie otvoria až v januári

Foto: STA/AP

Kancelár Sebastian Kurz uviedol, že od budúceho týždňa bude zákaz vychádzania miernejší a platiť bude iba medzi 20:00 a 6:00. Opäť otvoria školy, s výnimkou starších študentov, ďalej obchody a iné prevádzky, múzeá či knižnice.

Rakúsko momentálne eviduje zhruba 335 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov, čo je pokles oproti približne šiestim stovkám infikovaných na 100-tisíc ľudí počas uplynulého mesiaca. Kancelár sa domnieva, že práve dosiahnutý pokrok umožňuje “opatrné” zmierňovanie opatrení. Odvetvia cestovného ruchu a gastronómie však opätovne sprístupnia až 7. januára.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )